Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Очила или лещи?

Очила или лещи?

Женски проблеми и кахъри - нищим ги тук на момента! Достъпът за мъже-забранен:)

Очила или лещи?

Мнениеот lubopitko на Пон Сеп 25, 2006 7:48 pm

Става въпрос за очила и лещи с диоптър... От три години и половина нося очила, но не непрекъснато, а само когато работя с компютър, гледам телевизия/ кино/ театър. Онзи ден бях на лекар и се оказа, че съм качила диоптъра и лекарят ме посъветва да нося очилата постоянно. :angry: И сега съм пред дилемата дали да си взема лещи или да си ходя с очилата...
Вие какво ще кажете? Очила ли носите или лещи? ;;)
Аватар
lubopitko
eMOTION маниaк

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пон Сеп 25, 2006 10:19 pm

Аз не нося очила (освен тъмни и защитни за компютър), защото нямам диоптър. Но си мисля, че е по-добре лещи. ;;)
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот lubopitko на Пон Сеп 25, 2006 10:22 pm

И аз така мисля, но не съм пробвала все още... Нека някой, който е носил и очила и лещи да сподели мнението си. ;;)
Аватар
lubopitko
eMOTION маниaк

Мнениеот *Olelia* на Пон Сеп 25, 2006 10:27 pm

Охоооо...тук по темата мога да се разпиша на дълго и нашироко. Не знам какъв ти е диоптъра, Деси....Аз качвах диоптъра си прогресивно с единица всяка година, докато не стана -3,5.....тогава благодарение на една моя приятелка отидох на очен лекар-контактолог и си купих контактни лещи. Оттогава диоптъра ми не е помръднал и със стотна! Ако решиш да си купиш лещи мога да ти дам съвети и информация от А до Я. Смея да твърдя, че имам известен стаж в областта ;;) :shy: Вече от 10 години нося лещи и се чувствам пълноценен човек :happy:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот BOKO на Пон Сеп 25, 2006 10:56 pm

С очила ще изглеждаш по секси :P :grin:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Ели на Вто Сеп 26, 2006 6:25 am

И аз съм за лещите - имам мн колежки, които ги носят и не са се оплаквали!
ИзображениеИзображение
Аватар
Ели
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот lubopitko на Вто Сеп 26, 2006 8:57 pm

BOKO {L_WROTE}:С очила ще изглеждаш по секси :P :grin:

Боко, приличам на някоя перверзна учителка... :lol:

Оле, диоптърът ми на едното око е -0,75, на другото -1. Днес си взех новите очила и все още ми е малко странно...
Честно казано почти се навих за лещи, но все още имам някои резерви... Сестра ми от няколко години е с лещи и като знам колко хиляди процедури са на ден... Един разтвор, друг разтвор, миеш преди слагане, след сваляне и т. н... Пък и съм чувала, че не трябва да си пускаш дълги нокти, защото можеш да повредиш лещите. И не мога да си представя как ще си бъркам в очите да ги изваждам. Слагането ми изглежда кажи речи лесно.
Оле ти с какви лещи си? В смисъл за колко месеца? И можеш ли да си работиш на компютъра без проблем? Защото когато съм на работа много рядко ми се случва да не съм на компа...
Аватар
lubopitko
eMOTION маниaк

Мнениеот astonish на Вто Сеп 26, 2006 9:01 pm

Лещите определено ! Перверзна учителка ?! Ми супер :) !
Аватар
astonish
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Вто Сеп 26, 2006 10:26 pm

lubopitko {L_WROTE}:
BOKO {L_WROTE}:С очила ще изглеждаш по секси :P :grin:

Боко, приличам на някоя перверзна учителка... :lol:

Не се опреличавай сама, послушай ме ще изглеждаш зашеметяващо ;;)
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Вто Сеп 26, 2006 10:46 pm

Деси, не е задължително да се обработват с хиляда разтвора. Това вече е отживелица! Сега се продават мултифункционални разтвори, които правят всичко и само бухаш лещите в разтвора и забравяш за тях :happy: Но дори и да носиш лещи ще имаш нужда от очила за времето преди сложиш и за времето след като махнеш лещите.

Аз съм първата в рода ми, която слага очила в толкова ранна възраст.
Сама отидох на контактолог, за да си проведа адаптацията и да си сложа лещи. Всичко се оказа супер, окото ми излезе много подходящо за носене на лещи. Затова и ти отиди, за да ти проведат адаптация.
Очилата не са чак толкова комфортни колкото лещите. Те дават възможност да се гледа в един определен обсег, този, който стъклата представляват. Освен това, очилата са подходящи за носене при определено разстояние между зениците, но всички много добре знаете, че очилата не могат да стоят статично на носа ни...Следователно, те се местят, а с това се променя и ъгъла на пречупване и общо взето вместо да ни вършат работа те започват да дразнят очите и да способстват за продължаването на растежа на диоптъра.
Лещата покрива целия ирис, плътно без размествания. Тя дава възможност да се вижда така, сякаш нямаш проблеми със зрението. Че спира достъпа на кислород - да, така е, но никой не е казал, че трябва да се носи нон стоп!
Лещите не се носят само 12 часа. Всяка леща в зависимост от производителя и други особености като водното и съдържание се носи между 14 и 16 часа. Колкото е по-голямо водното и съдържание, толкова по-дълго през деня може да се носи тя. Например за препоръчване са лещите с водно съдържание 60%. Всичко е строго индивидуално и в зависимост от начина на живот, който водим. Ако имаме нужда да носим повече време лещите през деня препоръчвам тези с по-високо водно съдържание.
Единствения недостатък на лещите, който мога да посоча е високият разход за тях, който ги оскъпява като удобство. Меките контактни лещи, които са такива до 5 диоптъра, трябва да се сменят ежегодно. В противен случай са предлазположени към образуването на гъбичкови колонии по тях. Именно за това трябва да се полагат редовни грижи като вечер преди постявне в контейнера да се дезинфицират с мултифункционален разтвор (от 12 лв. до 20 лв.) а сутрин да се промиват с физиологичен разтвор преди поставяне в окото (30 минути след ставане). Смяна на разтвора в контейнера всеки ден! Един разтвор не бива да се използва повече от два месеца, а освен това е хубаво всеки месец дезинфекция на контейнера с ензимна таблетка (1,5 лв.), но новите разтвори включват и тях в себе си.
Относно цените на лещите - в зависимост от производителя цените са в много широки диапозони. Аз съм намирала лещи със 60% водно съдържание за 9 лв и съм карала с тях цяла година без проблеми. Българските на Мулти Лекон са 28 лв. Тези, с които съм сега се сменят на 1 година :happy:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот lubopitko на Вто Сеп 26, 2006 10:57 pm

Оле, много ти благодаря за изчерпателният отговор! :*
Полезна си не само на мен, но и на всички, които имат същият проблем. :grin:
Със сигурност ще имам още доста въпроси, но по- нататък. :P
Аватар
lubopitko
eMOTION маниaк

Мнениеот *Olelia* на Вто Сеп 26, 2006 10:59 pm

Ама моля, заповядайте, винаги съм насреща ;;)
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Ateh на Чет Сеп 28, 2006 1:08 pm

Оле, мерси и от мен :* . И аз се чудя какво да избера - очила или лещи. Това, което си написала е изчерпателно и полезно :bravo: . Ще видя в началото на месеца какво ще измъдря.
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

Мнениеот astonish на Пет Сеп 29, 2006 8:01 am

Нещо за оспамване тука има ли?? И без това женорята ги няма .... :happy:
Аватар
astonish
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Сря Окт 04, 2006 10:00 am

В тази тема ще помоля да не се спами - мисля, че ще бъде полезна за много от вас, които се двуумят дали да си купят очила или лещи. Така че, не ни разводнявайте темата, моля!

lubopitko, Ateh, момичета ако имате притеснения или въпроси, мога да ви помогна винаги. :*
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Следваща

Назад към Женски клуб