Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Ще си купувам кола!

Ще си купувам кола!

"Едно Ферари с цвят червен"...а Вие какво притежавате? Да обсъдим моделите, цветовете, тапицериите, проблемите и тяхното отстраняване.

Ще си купувам кола!

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Сря Май 09, 2007 9:45 pm

Хайде мъжове, давайте свойте компетентни мнения, като купувате коли, по какво избирате?
Ние жените обикновено гледаме цвят, удобство и форма.
Обаче разбирачите наблягат на екстри, обръщат внимание на кубатура, години, дизел ли е, бензин или с газова уредба, дали колата е френска, немска или руска...
От познавачи (жени) съм чувала, че като се купува кола на старо, се гледат дръжките на вратите колко са похабени, тавана в купето, изгнилото под веждите особено на немските коли и разни подобни белези.
Споделете вашите предпочитания!

(Аз иначе наистина ще си купувам кола. ;;) )
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Сря Май 09, 2007 9:49 pm

:bravo: :bravo: :bravo: А честито ще казваме като се похвалиш, че си я взела :kiss: Мисля, че най напред трябва да се ориентираш към марка и модел. :yes: Аз само бих те посъветвала като копуваш кола на старо да отидеш със майстор или да я закараш в сервиз (независим) да я прегледат. :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Сря Май 09, 2007 9:56 pm

Ми, засега поогледахме с една приятелка (разбирачка) 2-3 автокъщи и общо взето съм решила да е малка, не много стара, лесна за поддръжка, да не харчи много, да не се разваля често и частите й да са евтини... Ппел Корса, Фиат Пунто, Пежо 106 (или 206 или 306), ама фаворитна марка и модел засега ми е Опел Корсата. Евентуално Спорт или Вива, ама това е от по-малко значение.
Казват, че немските коли са по-добри от френските.
И освен това съм чула, че вноса от Германия е по-качествен от този от Италия, защото италианците били по-немарливи към колите си и от нас. (Уточнявам - говорим за употребяван внос, а не за нови коли.)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Сря Май 09, 2007 10:11 pm

Аз не съм разбирачка, но гаранция няма никаква една кола да се разваля повече или по малко дори и да е чисто нова. Много зависи от качествената подръжка също. От изброените от теб коли мисля че Корсата е най разумното решение. Частите не са скъпи, незнам колко гори, но предполагам, малко, гледай да не е на много километри. Но ако се спреш на нещо, задължително я закарай да я видят, удряна ли е, има ли изгнило, гледат разни ходови части, в какво състояние е двигателя и въобще как е подържана колата до момента. Не е важно само отвънка да е лъскава, а и вътре да е наред. :yes:

Горе доло за годината на производство ориентирала ли си се? Защото, не много стара е общо понятие.

Инчолинке, защо не погледнеш и по сайтовете, може да отскочиш до някой друг град също :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Сря Май 09, 2007 10:30 pm

Ми не съм се ориентирвала за годината, защото по-новите са по-скъпи, а аз не разполагам с много. Гледах някакви около 94-98 интервал за що-годе сносни цени.
А в друг град, за да отскоча, трябва да имам вече кола. :sad:

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Сря Май 09, 2007 10:35 pm

Ще помолиш някой да те закара, провери по сайтовете, по автофорумите, а ако е от собственика можеш да се договаряш за цена, но и от салон да е пак не е проблем да се договаряш за цената. Разрови се насам на там, трябва търсене, все пак това е кола не е като да отидеш да си купиш парфюм. :happy:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот gabi1 на Сря Май 09, 2007 10:50 pm

Карам Опел Корса от година и половина, преди бях на Форд Фиеста, а още по-преди на Опел Кадет. Да не ги изброявам, но съм карала и руски, и френски, и италиански коли.
Определено съм почитател на Опел - поне за мойте възможности е най-доброто. Частите са по-евтини, сравнително здрави са, не харчи много. Но са известни със слабите тенекии, нали ръждата била измислена от Опел.... :lol:
Вземи си човек, който наистина разбира от коли при покупката. Има страхотни майстори на козметичното стягане с цел продажба. Да направиш едно кръгче не е достатъчно, виж дори и случаен сервиз, където да ти направят диагностика - тенекии, удари, ходова част, двигател. Слагат се добавки в маслото, та ако искаш да си сигурна, смени го и тогава мери компресия. Гледат се и изгорелите газове от ауспуха...
Само така със съвети не става, най-добре си е да се консултираш с майстор за конкретната кола, която избереш.
КЪСМЕТ!
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пон Май 14, 2007 11:48 pm

Гальок, и с парфюмите ше га не бива! :wink:

Габи, и на теб благодаря за съветите! Чувала съм за ръждата, но доколкото разбрах, проблемът с веждите бил разрешен при по-новите модели, като Корса.
Продължавам да проучвам, но съветите в тази тема мисля, че ще са полезни и за други, които възнамеряват да стават "мобилни". ;;)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Пешо на Вто Май 15, 2007 10:57 am

Каквото и да си вземеш е на късмет. Няма кола втора употреба която да е със сигурност по-добра от другите само на приказки. Всичко си е въпрос на каране и поддръжка на предишните собственици. Най-общо казано Опел се славят с най-икономичния бензинов двигател, Ситроен имат невероятни дизели за бензините при тях е на късмет (ама много голям), Форд са си форд за тях съм чувал че е добре да са на малко хиляди километри, Фиат от лични наблюдения не си взимай, Алфа 159 е единствената алфа която след 10000 километра не трака/тропа/дрънчи (не проблеми по самата кола, а кофти закрепени пластмаси няма проблеми по двигател и ходова част просто е страшно дразнещо по-време на път). Но най-важното пълна диагностика на колата да имаш поне малка гаранция за това което копуваш, не за друго, но може да ти струва живота на теб и на други около теб.
На добър път!
На един мъж, конски сили и женски гърди, никога не са му достатъчни!
Аватар
Пешо
eMOTION кибик

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Вто Май 15, 2007 8:12 pm

Пешаки, ти си първият мъж, който се осмелява да се изкаже в една типично мъжка тема! :bravo: :bravo: :bravo:
Хиляди благодарности и за твоите съвети! Интересно ми е какво е мнението ти за Голфовете?

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Number1 на Вто Май 15, 2007 9:23 pm

Голфа ако е 2ка най добре. Слагаш и пернишка регистрация, лепенка РЕМУС и тъмно фолио на стъклата и по здрава и бърза кола няма :lolroll:
“There is a certain combination of anarchy and discipline in the way I work.”
Аватар
Number1
eMOTION лудория

Мнениеот BOKO на Вто Май 15, 2007 11:01 pm

Number1 {L_WROTE}:Голфа ако е 2ка най добре. Слагаш и пернишка регистрация, лепенка РЕМУС и тъмно фолио на стъклата и по здрава и бърза кола няма :lolroll:

Това е най бързата кола на Европейския съюз :jump: :jump: :jump:

По темата: И аз съм съгласен с мнението на Пешо, че всичко е въпрос на късмет. Карал съм много различни марки автомобили и имам наблюдения. Най много съм карал Тойота - супер здрави, но с много скъпи резервни части/говоря за оригинални/. На Ситроена наистина дизела им е велик и много здрав, но пък ходовата им част е пълен боклук. Италиански пръчки не поглеждай щото ще береш ядове. Най разумно е да си вземеш нещо немско - Опел или Фолстваген. Късмет :happy:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Нед Май 20, 2007 3:19 pm

BOKO {L_WROTE}:... Най разумно е да си вземеш нещо немско - Опел или Фолстваген. Късмет :happy:

:kiss:

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот gabi1 на Пон Май 21, 2007 2:18 am

Не се хвалиш.... Избра ли нещо?
Кажи какво и веднага ще се намерят поне 100 критици..... :lol:
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пон Май 21, 2007 9:12 pm

Бях се зарибила по Корсите, но заради гнилоча на Опелите размислих. Засега съм се спряла на Голф и по-конкретно 2-ка. Нищо, че са старички - ще поогледаме с познати разбирачи. Другият вариант е Поло - също ги хвалят доста, че били здрави. Пък де да знам - всичко е до късмет. ;;)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Следваща

Назад към Автофорум