ЖЕНИТЕ ЗАД ВОЛАНА

"Едно Ферари с цвят червен"...а Вие какво притежавате? Да обсъдим моделите, цветовете, тапицериите, проблемите и тяхното отстраняване.

ЖЕНИТЕ ЗАД ВОЛАНА

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Съб Яну 07, 2006 10:36 pm

В 21 век, еманципацията не знае граници. Жените правим какво ли не. Шофирането е едно от най-успешните сфери (по скоро необходимост и удобство в забързания делник), в които се "набутваме", въпреки мърморенето на мъжете.
Какво мислите вие? Добре се справяме, нали?
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Нед Яну 08, 2006 8:52 am

Ами ако питаш мен, аз се справям перфектно, а ако видиш другите участници в движението понякога как ми свирят и как поздравяват майка ми..., но това е само когато съм малко разсеяна. Иначе съм много внимателен шофьор, почти не превишавам скороста, това разбира се дразни другите шофьори, но аз съм на принципа "По добре да стигнеш 10 мин. по късно отколкото изобщо да не престигнеш". Преди два месеца ми се случи най ужасното нещо, блъснах една сърна на пътя, слава богу ударих е на спирачен път и тя оживя, но ми помля колата отпред.
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот seaman на Пон Яну 09, 2006 4:08 pm

Галия много правилно си се ориентирала да караш бавно и да спазваш знаците , но то като си изпати човек и става примерен шофьор .
По темата без да ми се обижда никой , няма жена която да е добър шофьор , доскоро мислех че може и да има но вече се отчаях , колко глупости съм виждал по пътя ,вече дори и жена ми като види някоя кола да прави странни маневри и казва това е жена и почти винаги се оказва така . Не че няма и мъже слаби шофьори ,но жените поне 90% са такива .
Аватар
seaman
eMOTION кибик

Мнениеот *Olelia* на Пон Яну 09, 2006 5:12 pm

Да си призная, но когато видя някой на пътя да прави глупости винаги казвам, че сигурно е жена :shy: :lol:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот RAM на Вто Яну 10, 2006 2:16 am

Olelia написа:Да си призная, но когато видя някой на пътя да прави глупости винаги казвам, че сигурно е жена :shy: :lol:

И в 99% от случаите е точно така. Имам само една позната, която кара добре. Направо ми настръхва косата от ужас, като се возя при някоя приятелка. Аз съм шофьор /тоест имам книжка/, от 11 години и се убедих, че не ставам за това.
Аватар
RAM
eMOTION пристрастен

Мнениеот ><Galia>< на Вто Яну 10, 2006 9:39 am

Ами такива сме, колкото и да не си признаваме, фактите сами говорят :shy:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот NIKA на Вто Яну 10, 2006 11:10 pm

Мисля, че не сте прави. Ние караме коли и ще караме. И други неща караме. Но с колите се справяме добре. Шофирала съм много, но последните години ме е страх от София. Да, живея тук и може би точно за това страха ми се увеличава с всеки изминал ден. Ние не сме нахалните, ние отиваме на работа, караме децата си до детски градини и учебни заведения..... връщаме се, опитваме се да пазим живота си и живота на своите близки, които са до нас. Така е. Но какво става около нас? Помислете. В цял свят жените си карат колите без страх и си вършат спокойно работата. Защото има закони, които всички спазват и жени и мъже! А тук?................... Оставям на вас да ................
Аватар
NIKA
eMOTION пристрастен

Мнениеот RAM на Сря Яну 11, 2006 12:16 pm

Права си, че законите трябва да се спазват и тогава ще бъде по-спокойно. Но е истина и, че жените се паникьосват сякаш по-лесно, което е страшничко и опасно на пътя.
А колкото и добре да караш, никога не знаеш какъв откачалник има пред, зад или отстрани теб. Дори пешеходците не са застраховани.
Аватар
RAM
eMOTION пристрастен

Мнениеот *Olelia* на Сря Яну 11, 2006 7:18 pm

Това е много вярно. Може и да си перфектен шофьор, но около теб винаги може да кара някой луд, който да сгафи и да набута и теб :hmm:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Beatrix на Чет Яну 26, 2006 2:19 am

Така и няма да разбера,защо винаги се удрям в стационарни обекти :grin: :grin: :grin:
Аватар
Beatrix
eMOTION кибик

Мнениеот krasifer. на Вто Яну 31, 2006 12:08 am

Beatrix написа:Така и няма да разбера,защо винаги се удрям в стационарни обекти :grin: :grin: :grin:
може би те привличат... :lol:
Аватар
krasifer.
eMOTION джуниър

Мнениеот Naya на Вто Яну 31, 2006 3:13 pm

Жените се паникьосват повече - това ни е проблема ;)
Не е голяма философия да караш кола...ръчкаш скорости и въртиш волана...това е като всяко друго нещео, знаеш ли и правилника съвсем не би трябвало да имаш проблем. Всички жени се справят с това, но хайде пак да се върнем към паниката - това е нещото, с което жените не могат да се оправят, а тази паника се поражда от тъпанари, които си мислят, че са яхнали дедовия, като карат скъпи коли и законите като че ли не важат за тях. Аз лично смея да твърдя, че досега никога...ама никога не съм била засичана от жена на пътя. Досега колкото и екстремни ситуации да съм имала шофирайки, те винаги са били причинени от мъже...точно защото самочувствието им е по-голямо и карат безумно ;)
И за моята майка често има мераклии, а това, че аз не съм връщала жеста по адрес на нечия майка се дължи единствено на доброто ми възпитание, иначе вярвайте ми щеше да са приказки все по адрес на мъжки майки ;)
Аватар
Naya
eMOTION джуниър

Мнениеот krasifer. на Вто Яну 31, 2006 10:51 pm

Скоро разбрах от една приятелка,че жените имали по-слабо развито периферно зрение-това може би оказва влияние и когато си зад волана??? :glasses:
Аватар
krasifer.
eMOTION джуниър

Мнениеот Caraline на Сря Фев 01, 2006 1:32 am

аз смятам че си е въпрос на спокойствие. Аз нямям книжка за кола а само за мотор, но си пера без да ми пука особенно когато има задръствания :) Но смея да твърдя че имам от двата вида шофьори жени вкъщи - майка ми която няма място за паркиране което да и се упре и кара супер непукистки и има само 1 фиш за превишена скорост въпреки че кара със 120км/ч средна скорост и сестра ми която е великата паника в колата ......... а колкото до периферното зрение не е така :) гарантирам ти го заради периферно зрение като малка ядох много бой понеже обичах да показвам на сестра си пръсчета а на майка ми маймунджулъци ........ жените да добри шофьиори когато имат самочувствие и го показват
Изображение
Аватар
Caraline
eMOTION приятел

Re: ЖЕНИТЕ ЗАД ВОЛАНА

Мнениеот пясъчно момиче на Пет Дек 08, 2006 6:19 pm

ИНЧОЛИНИ написа:Какво мислите вие? Добре се справяме, нали?

Въпреки, че ме скъсаха на кормуването, бих казала, че добре се справяме (дори и аз... е, голяма работа, че не съм видяла един стоп, нали се огледах...).
И както винаги, когато става въпрос за жените-шофьори, няма да препусна да отбележа, че днес аз имам възможност да пиша в този форум, само и единствено благодарение на бързите и хладнокръвни реакции на майка ми зад волана, защото ако не беше така, нямаше да съм сред живите. Така, че ако някой смята, че жените не ги бива зад волана, да има да взема :P
Аватар
пясъчно момиче
eMOTION джуниър

Следваща

Назад към Автофорум