Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 368

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112
Форуми eMOTION • Tема - За или против пушенето на обществени места?

За или против пушенето на обществени места?

Коментираме събития и мисли всякакви. Важни съобщения и новини от света и у нас.

За или против пушенето на обществени места?

Мнениеот онила на Пон Фев 28, 2011 3:58 pm

е, какво мислите, трябва ли да се ограничи или е по-добре всеки да може да си пуши свободно навсякъде? Моля обосновете се.
Подписът е редактиран от администратор: неразрешена препратка!!!
онила
eMOTION джуниър

Re: За или против пушенето на обществени места?

Мнениеот venichka на Пон Фев 28, 2011 5:26 pm

Тази тема е много спорна и когато съм започвала дискусия обикновено се стига до големи разправии.
Аз съм бивш пушач и като такъв малко ме дразни сега когато вече не пуша, някой да ми пуши на главата. Тук става въпрос за местата за хранене, според мен на такива места трябва да има някакъв контрол. В кафенета, барове, клубове и дискотеки според мен пушенето трябва да е разрешено. Предполагам, че сега всички пушачи ще скочат да ме опровергават :wink:
Изображение
Аватар
venichka
eMOTION джуниър

Мнениеот petrohancho на Вто Мар 01, 2011 8:45 am

Напротив това е въпрос на възпитание.Дали изобщо да пушиш.Никой не се ражда пушач, а сам избира да бъде такъв.Като бивш пушач съм ЗА забраната за пушене на обществени места.
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Пон Мар 07, 2011 12:10 am

petrohancho {L_WROTE}:Напротив това е въпрос на възпитание.Дали изобщо да пушиш.Никой не се ражда пушач, а сам избира да бъде такъв.Като бивш пушач съм ЗА забраната за пушене на обществени места.

:OK:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот domaza.bg на Сря Мар 09, 2011 10:38 am

Пълна забрана за тютюнопушене!!
Подписът е редактиран от администратор: неразрешена препратка!!!
domaza.bg
eMOTION джуниър

Мнениеот Mouse на Сря Мар 09, 2011 5:14 pm

Забрана а? Правата на непушачите? А правата на пушачите?

Ако е заведение за хранене - да, да има обособени зони. Но както каза venichka - за кафене, бар - трудно ще стане. Та нали там хората отиват, за да се отдават на пороците си :happy: Да се пие - може, но да се пуши - не. Къде е логиката?
Аз пуша малко и надали това ще ме притесни. Пък и не ходя толкова по заведения, та да ми е проблем.

Въпросът дали "за" или "не" е повече академичен. Надали някой ще ни пита какво искаме :yes:
Аватар
Mouse
eMOTION джуниър

Мнениеот petrohancho на Чет Мар 10, 2011 8:44 am

В Щатите когато си в заведение и искаш да пушиш, излизаш навън и пушиш на определеното място.В самолети, автобуси и влакове(вече и в България) изобщо не се пуши.Относно пиенето, логика има.С пиенето не застрашаваш здравето на околните, до като с пушенето е точно така.
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Mouse на Чет Мар 10, 2011 9:59 pm

Ами като са застрашени те да се пазят. Защо пушачите да ги пазят?
Който се чувства застрашен, па да не ходи по кръчми :lolroll:
Аватар
Mouse
eMOTION джуниър

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пет Мар 11, 2011 9:01 pm

ПРОТИВ, ПРОТИВ, ПРОТИВ!!!!!
Непушачите не пречат на пушачите да дишат! Мразя цигарения дим! И побеснявам, когато някой най-нагло ми пуши наоколо! Като нагълтам дима, направо ми иде да умра! Ужас!
Преди бях по-толерантна, но сега съм станала направо агресивна към пушачите! Някои изобщо не се съобразяват!
За какви права на пушачите говорите? Пушачите нямат права! От момента, в който налапат запалената цигара, всичките им права изчезват! Не стига, че бавно се самоубиват, но и убиват горките непушачи наоколо.
Не, че Бойко Борисов не пуши, но ако успее наистина да наложи тези правила за непушене на обществени места - евала!
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Mardinia на Съб Мар 12, 2011 10:41 am

ИНЧОЛИНИ {L_WROTE}:ПРОТИВ, ПРОТИВ, ПРОТИВ!!!!!
Непушачите не пречат на пушачите да дишат! Мразя цигарения дим! И побеснявам, когато някой най-нагло ми пуши наоколо! Като нагълтам дима, направо ми иде да умра! Ужас!
Преди бях по-толерантна, но сега съм станала направо агресивна към пушачите! Някои изобщо не се съобразяват!
За какви права на пушачите говорите? Пушачите нямат права! От момента, в който налапат запалената цигара, всичките им права изчезват! Не стига, че бавно се самоубиват, но и убиват горките непушачи наоколо.
Не, че Бойко Борисов не пуши, но ако успее наистина да наложи тези правила за непушене на обществени места - евала!

:OK: :goodposting:
"Мечтата е птица, която кражи около въображението и действителността!"

Изображение
Аватар
Mardinia
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот CyM@N на Съб Мар 12, 2011 10:44 am

В Западна Европа това не подлежи на коментар изобщо. Жалко че в България не сме дорасли да ценим собственото си здраве и здравето на околните, а да не говорим за спазване на правила и закони :waiting:
Аватар
CyM@N
Администратор
Администратор

Мнениеот Mardinia на Съб Мар 12, 2011 10:49 am

ДА, нашата страна е ненормална - всичко се прави наопаки и през пръсти... а интересното е, че на никой не му пука...
"Мечтата е птица, която кражи около въображението и действителността!"

Изображение
Аватар
Mardinia
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Пон Мар 14, 2011 10:33 am

Винаги съм била против пушенето на обществени места!!!

Откакто станах майка пък се убедих, че не съществува място, в което да отидеш с детето и да се наслаждаваш на атмосферата, без да усетиш цигарен дим. :no: Няма заведение, в което да мога да се срещна с приятелки (и те майки с бебета) и в него да не се пуши! Ето защо горещо се надявам наистина да забранят тютюнопушенето на обществени места напълно!
Аз не съм пушачка и не съм била, но цигарения дим не ме е дразнил. Става ли въпрос за детето ми, обаче, съм категорична!
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Erma на Пон Мар 14, 2011 9:16 pm

Аз не мога да се съглася, че трябва да се забрани навсякъде. Така както разделиха сега заведенията ми се струва напълно нормален вариант. Но ако трябва да не се пуши никъде ... :waiting:
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Jorjeta на Пет Апр 08, 2011 9:33 pm

Цигарите извън закона,също като дрогата! Ами това си е дрога,щом води до пристрастяване,сериозно вреди на здравето на всички ( и на непушачите ) и води до рак. Искам един ден власт за да взривя всички заводи за цигари. А производителите на тютюн да се пренасочат към зеленчукопроизводство. :yes:
Jorjeta
eMOTION джуниър

Следваща

Назад към Обща дискусия