Да ви се фукна/ оплача ;)

Как да поддържаме тялото си в стегната форма? Препоръки за упражнения, програми, натоварвания.

Да ви се фукна/ оплача ;)

Мнениеот Ateh на Пон Апр 04, 2005 6:18 pm

И аз се активизирах (отново) - тръскам голямото си трибуквие в парка сутрин. Правих го миналата година и ефектът беше повече от задоволителен - тонизирана, позитивна, стегната...
Знам, че ми трябват 2 седмици, за да влезна отново в добър кросов ритъм и 40-минутно активно потене...

НО - имам мускулна треска, малко е, представях си по-апокалиптично усещане. Някой има ли идея с какво се "преборваше" - витамин С или Аспирин С (тези разтворимите на Байер или Упса)?
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

Мнениеот Ateh на Вто Апр 05, 2005 9:55 am

Да, помня го онова от другия форум за аспирина (или както там се казва).

Колкото до твоята марка витамин С - абсолютно недопустима ми е :lol: . Най-обикновен витамин С на Чайка фарма пия, но след бягане. Много е неприятно надут да се движиш.
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

Мнениеот *Olelia* на Вто Апр 05, 2005 11:11 am

Ти пак добре, че си събрала сили и воля да почнеш да спортуваш. Аз още се чудя и се мая и все не мога да намеря време :sad: Откъде го намирате, направо ви се чудя. Аз докато се прибера вкъщи и вече не си чувствам ни краката, ни ръцете от умора...А почивния ден е само един-и ако и тогава стана рано, за да ходя на стадиона (при мен е стадион-на 2 крачки разстояние от дома) няма да мога да се наспя и в единствената ми почивка :hmm: Затова при мен остава варианта с домашния мини фитнес :grin:

Е разбира се има и един много по-хубав вариант, който чакам с нетърпение да се осъществи - в хотела ни скоро ще има фитнес салон и съм предупредила шефа, че съм първата на опашката :lol:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Ateh на Вто Апр 05, 2005 1:00 pm

Оле, пробвай се - не е толкова трудно. Дано да ви направят хубава фитнес-зала :happy:
Миналата година като започнах бях наистина зле първите 2-3 седмици. От 4 години не бях спортувала и се чувствах като разглобена и без дъх.
Спортът води до пристрастяване - наркоманите ги лекуват чрез спорт.
Аз имам парк, който е на 20 мин. пеш, ако тръчкам до него - стават 10 мин. Ставам по-рано (към 7 без 10) бягам-колкото-бягам и до към 8 съм си вкъщи. Колкото до волята, нужна ти е само за мъничко - колкото да се зарибиш.
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

Мнениеот Искрена на Чет Юни 15, 2006 12:32 pm

Ateh написа:Оле, пробвай се - не е толкова трудно. Дано да ви направят хубава фитнес-зала :happy:
Миналата година като започнах бях наистина зле първите 2-3 седмици. От 4 години не бях спортувала и се чувствах като разглобена и без дъх.
Спортът води до пристрастяване - наркоманите ги лекуват чрез спорт.
Аз имам парк, който е на 20 мин. пеш, ако тръчкам до него - стават 10 мин. Ставам по-рано (към 7 без 10) бягам-колкото-бягам и до към 8 съм си вкъщи. Колкото до волята, нужна ти е само за мъничко - колкото да се зарибиш.

Ох, защо ли аз не мога да се зарибя със спортуването...
Може би са прави, като казват, че везните по природа са си по-лениви :lol:
Аз от вчера започнах коремни преси,каране на колело и ограничаване на сладкото и количеството погълната храна.
Мене ме стимулира резултата от качването ми на кантара :cry:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Искрена на Пет Авг 11, 2006 1:07 pm

Да ви питам нещо, понеже имам мускулна треска на краката, трябва ли да чакам да ми мине и тогава да продължа упражненията, или да си продължавам всеки ден, без да й обръщам внимание?
Знам, че щом е на лице мускулна треска, значи има резултат, което ме радва :shy:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Пет Авг 11, 2006 5:16 pm

Не е нужно да чакаш да ти мине можеш да си тренираш спокойно. Ако можеш да търпиш болката, хубаво е да продължиш. Трябваше да пиеш аспирин веднага след тренировката за да я избегнеш, но нищо ще ти мине. :wink:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Искрена на Пон Авг 14, 2006 10:20 am

><Galia>< написа:Не е нужно да чакаш да ти мине можеш да си тренираш спокойно. Ако можеш да търпиш болката, хубаво е да продължиш. Трябваше да пиеш аспирин веднага след тренировката за да я избегнеш, но нищо ще ти мине. :wink:

мда, продължавам с изтезанията над тялото ми :lol:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Number1 на Нед Окт 01, 2006 8:18 pm

фактът че имаш мускулна треска означава, че си тренирала добре. А както казваше един мой треньор като бях 10тина годишен - мускулната треска се лекува с още повече бягане :devil:

освен това трябва да имаш в предвид, че от аспирин С и упсарин е възможно да се образуват камъни в бъбреците ако си предразположена към това, така че трябва да се внимава. Всъщност всякакви такива витамини, калции и магнезий(иначе помага за по бързо възстановяване на мускулите, което също за след бягане е добро) примерно не е хубаво да се пият в такъв случай. Най добре човек да пие само вода :wink: особено ако не спортуваш професионално съвсем трябва да се избягват дори най безобидните химии защото всяка от тях помага за едно, но пък вреди на някой друг орган.
“There is a certain combination of anarchy and discipline in the way I work.”
Аватар
Number1
eMOTION лудория

Мнениеот Искрена на Сря Яну 31, 2007 5:00 pm

АЗ ...такова... само да кажа, че вече тупнах 67 килограма на кръшната си снага :lol:
И...хич не ми пука :P :grin: ;;)
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Сря Яну 31, 2007 11:52 pm

ИсКрЕнА написа:АЗ ...такова... само да кажа, че вече тупнах 67 килограма на кръшната си снага :lol:

67 общо или 67 отгоре си качила :shocked:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Чет Фев 01, 2007 5:40 am

BOKO написа:
ИсКрЕнА написа:АЗ ...такова... само да кажа, че вече тупнах 67 килограма на кръшната си снага :lol:

67 общо или 67 отгоре си качила :shocked:

Разбира се, че общо тя да не ражда слон :glasses:
Веси ти си слаба и ще ги свалиш бързо. :happy:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Искрена на Чет Фев 01, 2007 10:12 am

67 общо, 12 отгоре... :grin:
Ами честно казано, вярвам, че ще ги сваля...Ако имам безсънни нощи като по-предната(с ритници цяла нощ), така бързо ще ги сваля, че даже диета не ми трябва :lol:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот deska на Нед Юли 29, 2007 11:04 pm

И аз кога ли ще взема да потичам.... :sad:
Хората сме като ангели с по едно крило-за да полетим,трябва да се прегърнем!

http://moqt-svqt.dir.bg
Аватар
deska
eMOTION джуниър

Мнениеот Пешо на Пон Юли 30, 2007 1:28 am

и киселото мляко помага така след тренировка :)
и да метна една оферта за баскетче ако има навити
На един мъж, конски сили и женски гърди, никога не са му достатъчни!
Аватар
Пешо
eMOTION кибик

Следваща

Назад към Фитнес