Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Велоергометър

Велоергометър

Как да поддържаме тялото си в стегната форма? Препоръки за упражнения, програми, натоварвания.

Велоергометър

Мнениеот kokerka на Нед Дек 02, 2007 11:38 pm

АЙде сега тези, които са ходили на фитнес да споделят какво се казва там за туй уредче. Четох из нет-а, мислих, премислях, търсих и нищо не намерих. Засега имам само този уред и "диета", която сама съм си направила спрямо моите нужди. Въпросът ми е по колко километра на ден, минути или калории трябва да се минават на уреда? Не мога изведнъж да започна яко въртене, затова карам често но по малко. Но все пак за да има ефект трябва да започна да увеличавам. Някакви идеи за схеми, планове или подобни за уреда?
Да поясня, че съм по цял ден у нас и мога да си карам когато си пожелая.
Мерси на всички, които ще споделят опит :kiss:
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот petrohancho на Нед Дек 02, 2007 11:42 pm

Коки, четох някъде изказване на някаква известна актриса която споделяше, че сутрин вместо закуска въртяла по 20 километра на велотренажор.Естествено при теб трябва както писа постепенно да увеличаваш натоварването. :handsandtongue:
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Искрена на Пон Дек 03, 2007 9:47 am

Знам, че за стягане се препоръчва по-висока степен(с повече натоварване, когато се върти по-трудно), а за изгаране - по-ниска, но по-продължително.

Карай, колкото можеш, но без да е до пълно изморяване.
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Пон Дек 03, 2007 10:21 am

Коки, можеш да започнеш с 20 мин. и постепенно да увеличаваш с по 5 мин. всеки ден докъто стигнеш до 60 мин. а след време 90мин. (но не бързай много, ако ти е трудно да увеличаваш застопори временно да кажем на 30 мин. или 40 мин. след седмица пак увеличи с 5 мин.ти си усещаш. Натоварването се увеличава успоредно с минутите (помлко си увеличавай всяка седмица) Незабравяй че първите 10 мин. разгрявка са много важни, ако не загрееш добре ще се умориш по бързо. Първите 10 мин. ги карай на лека степен след 10тата мин., увеличи натоварването. Успоредно с това можеш да взимаш таблетки фатбърнар които помагат много за сваляне на кг. когато тренираш активно. (не са вредни) Може и да си вземеш гирички, ако решиш ще ти кажа точно какви упражнения да правиш.
Аз въртя велоергометъра но по рятко, ходя на пътеката бързо на нагорнище на 15та степен или бягам, въртя на ските или се катеря по ел. стълби, но и колелото е добре :yes:
Успех :kiss:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Пон Дек 03, 2007 10:26 am

София-Варна и обратно всеки ден и така 5 години, но след това внимавай с анорексията :jump: :jump: :jump:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот kokerka на Пон Дек 03, 2007 3:16 pm

Мерси ви, момичета. Гале, таблетки, хапчета... никакви, ако ще и билкови да са няма да лапна. Имам предразсъдъци. Но много полезни неща ми каза. Имам намерение скоро и степерче да си взема, ама ще видим кога. За пътечка ще почакам малко.... На фитнес не съм стъпвала, няма и да стъпя... имам срам от непознати.
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот Sarri4ka на Пон Дек 03, 2007 3:54 pm

kokerka {L_WROTE}:На фитнес не съм стъпвала, няма и да стъпя... имам срам от непознати.

И аз на фитнес не обичам,защото съм най-хилавата,а там са разни мусколести...срам ме хваща :happy:
Аватар
Sarri4ka
eMOTION кибик

Мнениеот ><Galia>< на Вто Дек 04, 2007 6:54 pm

Коки таблетките са апсолютно безвредни но щом се страхуваш да ги пиеш не е обезателно. Просто те ще спомогнат за по добри и бързи резултати. Следи си калориите които израсходваш за определените мин. и се старай да си спазваш скоростта по този начин. Ако можеш да следиш калориите си през деня, можеш да изчислиш така че да изразходваш повече от колкото си поела (но това е трудно да броиш всяка калория и за сега няма да можешда гориш по толкова много на велоергометара, трябва да въртиш около час за да изгориш около 1500кал.) добре е да не поемаш повече от 1500 - 1800 кал. на ден. Това за напред ще ти е полезно.
По колко време въртиш на ден и на коя степен натоварване?
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот kokerka на Вто Дек 04, 2007 9:46 pm

Много скептично съм настроена към всякакъв вид "безвредни" таблетки, които ти объркват организма.
Въртя засега на 6та скорост за загрявка сутрин по около 30 мин, на 7 по обед по около 30 мин и на 8 вечер различно /от 30 мин до час/. Засега нарочно си ги разпределям често но кратко, за да се раздвижвам бавно, но сигурно.

П.п. Калории не мога да броя, стига ми, че не ям мазно, сладко, ям пълнозърнест хляб и наблягам на плодове и зеленчуци.
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот *Olelia* на Сря Дек 05, 2007 7:59 am

Коки, аз като ходих на фитнес правих 3 серии по 10 минути на колелото :yes:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот ><Galia>< на Сря Дек 05, 2007 9:34 pm

Коки браво, продължавай в същия дух :bravo:
Както казах по горе първите 10 мин. са само за разгрявка и нищо не дават. Не бива да се правят почивки защото нищо не дава това, може например ако много се изморяваш и смяташ да въртиш час на всеки 20 мин. може да намалиш натоварването за 5мин (да кажем) и после пак да го увеличиш като междувременно не спираш :yes:
А относно степера ще ти кажа че не ти е нужен, аз имам в къщи и не съм особенно доволна, само се мориш. Ако имаш вузможност по нататък си вземи скиимитатор, това раздвижва цялото тяло и натоварва и испотява доста добре :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Gallardo на Чет Дек 06, 2007 10:31 am

ако уреда отчита оборотите в минута най добре следи си ги и гледай да не падш под 75-80
преди като тренирах колоездене ни караха понякога да изкараме всички скорости по 1 километър тоест 24 скорости 24км :sad:
и ти може да пробваш така на всеки километър вдигаш по една степен на трудност
Когато имаш книжка се радваш,когато имаш жълта книжка ти се радват,а когато имаш и двете си наистина ОПАСЕН.
Набирам хора със психични отклонения
Аватар
Gallardo
eMOTION приятел

Мнениеот kokerka на Чет Дек 06, 2007 1:24 pm

Благодаря ви.
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Re: Велоергометър

Мнениеот Искрена на Сря Фев 06, 2008 7:28 pm

Коки, въртиш ли?
А другите?

Аз тези дни започнах пак, че ... иде лято и трябва да сме във форма :happy:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Re: Велоергометър

Мнениеот ><Galia>< на Чет Фев 07, 2008 6:54 am

аз за една седмица свалих 4-5 кг без каквото и да е усилие... това местене и грипа ми стопиха лагерите... вчера се претеглих... 48кг съм :sad:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Следваща

Назад към Фитнес