Сънища, натрапчиви сънища...

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

Сънища, натрапчиви сънища...

Мнениеот Moondance на Сря Юли 20, 2005 9:55 pm

Та значи, пренасям темата от друга:
Аз казах: "А вярваш ли на сънищата си? Как се справяш с натрапчивите сънища? /питам, защото имам този проблем/ :sad: "

Отговор - Олелия: "Зависи какъв е съня..по принцип съм суеверна и ако в съня ми има някакво предзнаменование очаквам то да се случи. :worried: Но натрапчиви сънища не съм имала до сега и не знам как се решава подобен проблем. Моят съвет е да се стараеш да релаксираш преди сън-примерно ароматна вана или приятен душ, хубава музика, да не се храниш късно вечер (понякога тежката храна също провокира тежък сън). "

Къпя се преди сън, отморява ме; музика звучи по цял ден, дори имам портативно радио до леглото; гледам да не се храня след 20 часа или поне 2 часа преди лягане - въпреки това имам тези натрапчиви сънища.
За пояснение - натрапчиви сънища наричам повтарящите се сънища. Има такива, които сънувам от години, от малка дори. Обикновено са лоши или кошмари. През деня после ми е терсене, кофти, гадно настроение и т.н. Понякога спират, а после пак започват. Някои не се появяват вече. Други малко се променят. Не помня някой от тях да се е случил на живо (не дай, Боже!).

Та - имате ли подобни проблеми, как се справяте? Не моля за помощ, а просто да си поговорим за това. :)
Изображение
Moondance
eMOTION фен

Мнениеот Ateh на Чет Юли 21, 2005 9:32 am

Повтарят се едни и същи или пък са с някаква, хайде да я нарека, вирулентност - променят се, ама си остават гадновати?

Ако ти се чете Фройд, може да прочетеш някоя друга негова книга, която касае сънищата. Може да ти помогне да си обясниш някои неща. Проблемът, обаче, при него е, че все до секс опира и е писанията са му базирани на общество, което е коренно различно от нашето, с коренно различни отношения в семейството. Става въпрос за викторианското общество.

За мен лошите сънища са огледало на притесненията ни, които имаме в "будния" живот. Може образите, ситуациите да не са кой знае колко свързани. Но за неприятната емоция, която усещаме в съня, винаги има вина нещо, което се случва през деня - независимо дали го осъзнаваме или не.
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

Мнениеот Moondance на Чет Юли 21, 2005 10:07 am

Мдам, чела съм това-онова, темата ме вълнува отдавна. Въпросът е как да направя така, че да изчезнат веднъж завинаги. :glasses:
Изображение
Moondance
eMOTION фен

Мнениеот Ateh на Чет Юли 21, 2005 10:32 am

Няма как... :hmm:
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

Мнениеот Moondance на Чет Юли 21, 2005 4:28 pm

ауу, много ме успокои.
Други? :hug:
Изображение
Moondance
eMOTION фен

Мнениеот Ели на Вто Яну 24, 2006 10:33 pm

Moondance написа:ауу, много ме успокои.
Други? :hug:

не ми отговаряйте,уча се да цитирам....
Аватар
Ели
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Вто Яну 24, 2006 10:42 pm

Ели, по бързо се научавай, че голям флуд става по темите така. :cool:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Ели на Вто Яну 24, 2006 10:47 pm

Olelia написа:Ели, по бързо се научавай, че голям флуд става по темите така. :cool:

няма повече! вече мога! :grin: мн съжалявам!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;;)
Аватар
Ели
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Sensation на Пет Мар 10, 2006 3:58 am

Moondance написа:Въпросът е как да направя така, че да изчезнат веднъж завинаги. :glasses:

Ето какво трябва да направиш:

Предполагам има нещо, в което вярваш - било то Господ; плюшена играчка, която те пази; някакво сувенирче; пръстен... нещо. :happy: Ако, след като си легнеш усетиш, че кошмарът ти е в кърпа вързан, се помолваш на Бог; взимаш си играчката или например заспиваш със стиснати палци и си повтаряш, че няма да сънуваш кофти неща. Трябва да правиш такова нещо, в което си убедена, че ще те предпази. Може мислено да дръпнеш един вълшебен капак над леглото си, който да отблъсква отрицателната енергия :wink: Или пък да пуснеш телевизора, който чрез светлината да отблъсква скритите в мрака лошотии :happy:
И така, правиш го това и гарантирано сънуваш не само прекрасни сънища, а и можеш да ги контролираш и променяш.
Аватар
Sensation
eMOTION зарибен

Мнениеот ><Galia>< на Пет Мар 10, 2006 6:27 am

Според мен кошмарите са подсъзнателни страхове които в по напрегнат етап от живота се проявяват. Преди години сънувах постоянно едни и същи сънища които са свързани с много дълбока вода или змии. Винаги се случваха различни неща в тях, но задължително присъстваше водата или змиите или и двете. Незнам какво беше това нещо, но то изчезна от самосебеси като дойдох в САЩ, сега имам от време на време други натрапчиви сънища които са свързани с депортации и т.н
Не сънувам всяка вечер или поне не си помня съня, но единственото което сънувам са тези неща. Нямам нито обяснение, нито решение на това.
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот CBurn на Нед Май 28, 2006 10:37 pm

Май съм станал много суеверен... Или си въобразявам ?

А иначе има един много неприятен сън, който ми се присънвапоне по два пъти в месеца. Всеки път е различен, но идеята е една и съща. Много е реален! Плаша се :worried:
And in the light of my years
Shone the rest of my days
Аватар
CBurn
eMOTION лудория

Мнениеот ><Galia>< на Нед Май 28, 2006 11:48 pm

CBurn написа:Май съм станал много суеверен... Или си въобразявам ?

А иначе има един много неприятен сън, който ми се присънвапоне по два пъти в месеца. Всеки път е различен, но идеята е една и съща. Много е реален! Плаша се :worried:

Разкажи ни го.
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Number1 на Пон Май 29, 2006 12:39 am

аз винаги когато съм уморен и си легна след 12 сънувам кофти работи, но те са свързани обикновено с преживявания и обикновено като помисля се досещам къде е причината за всеки елемент от тях(макар и по някога да не е съвсем очевидна). И ако поразсъждаваш върху съня си може да свържеш нещата с нещо от ежеднивието си.Тъй че според мен сънищата нямат нищо общо с бъдещето и няма причина човек да се страхува от тях. Просто като се притесниш и си мислиш това не искам да го сънувам повече, ти се запечатва в съзнанието като неприятен спомен и изплува отново отвреме на време, като си под напрежение и стрес. А и при по чуствителни хора се случва по често..Просто се обръщаш на другата страна мислиш си за хубави неща (жени, мъже, масаж...каквото те влече) и след 5 мин пак спиш и нищо чудно да сънуваш нещо приятно. При мен помага този метод :happy:
“There is a certain combination of anarchy and discipline in the way I work.”
Аватар
Number1
eMOTION лудория

Мнениеот CBurn на Пон Май 29, 2006 12:49 am

><Galia>< написа:
CBurn написа:Май съм станал много суеверен... Или си въобразявам ?

Разкажи ни го.

Не може да се разкаже! Може да звучи странно, но... Ако някога успея да намеря думи ще го кажа. Той е толкова истински. Никога няма да го забравя.
Аватар
CBurn
eMOTION лудория

Мнениеот CBurn на Сря Юли 12, 2006 1:20 am

---
Последна промяна CBurn на Пет Фев 16, 2007 10:31 pm, променена общо 1 път
Аватар
CBurn