Мисля че съм луда .. !!

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

Мисля че съм луда .. !!

Мнениеот Erma на Съб Яну 05, 2008 8:53 pm

:blush:
Последна промяна Erma на Сря Юли 02, 2008 7:11 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Re: Мисля че съм луда .. !!

Мнениеот FARAONKATA на Съб Яну 05, 2008 10:57 pm

а защо не си внушиш примерно ,че си съвсем нормално момиче и че всичко е наред-може пък и да помогне-всичко е до внушение ако си внушиш,че си болна ще се разболееш и обратно
Изображение
Аватар
FARAONKATA
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Нед Яну 06, 2008 5:48 am

Не си луда, просто самото внушение ти предизвиква повдигане. Незнам какъв съвед да дам. Просто се старай да не мислиш за това ако трябва си носи лимони със себе си (те предотвратяват повръщането когато ти се повдига) или просто винаги носи със себе си найлоново пликче (както дават в самолета) и ако се наложи го исползвай, защото от напъване ще вземеш наистина да повърнеш. Но вероятно няма да ти се налага след като знаеш че ако ти се доповръща ще ползваш плика. Аз повръщам като видя кръв или лайно на улицата, дори само когато помисля за това и мога да повърна, но не съм се паникьосала, на всеки може да се случи.
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Искрена на Пон Яну 07, 2008 10:48 am

И аз си мисля, че самовнушението може и да помогне.И идеята на Галя с плика също.
Не знам какво друго да предложа!

И не си луда, всеки си има някакви страхове и неща, които го отличават от другите.
При някои това е страх от високо например или от тъмното, но такива хора не ги смятат за луди.Успех! :OK:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Вто Яну 08, 2008 8:01 am

Определено всеки си има своите страхове и фобии.....мога да те посъветвам само да си помогнеш сама....т.е. чрез силата на самовнушението. Човешкото съзнание е страшно нещо. Убедила съм се. Ако не го контролираш може да те докара до лудост. Ако не се чувстваш добре от това състояние, значи трябва да се постараеш да се убедиш, че ти няма нищо, че не ти се повръща, че ще се оправиш и т.н. Хипохондриците имат същия проблем - все си втълпяват, че страдат от дадена болест.
Преди време имах проблем със сърцебиене и сумати пъти стигахме до линейки и биене на успокоителни...После започнах работа и там не биваше да ми се случва същия проблем. Всеки път, когато ме хващаше сърцебиенето си казвах "Не му обръщай внимание, ще се оправиш, ти можеш" и гледах да се разсея с нещо. Помага! :OK: Опитай! Просто ти трябва малко повече воля! :kiss:
В заключение ще кажа само, че съм сигурна, че не си единствената с такъв проблем на света. Всички хора страдат от някакви страхове, изпадат в депресии и се опитват да се борят с това състояние. Така че и ти ще се справиш! :yes:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Erma на Вто Яну 08, 2008 12:48 pm

Благодаря за съветите :kiss: .. Оле, не знам как си успяла да спреш това със сърцебиенето , браво на теб :bravo: опитвам се в момента да си помогна по някаквав начин, но не знам до колко успявам.. стискайте палци, че като замина на очни ще откачам още повече
Последна промяна Erma на Пон Яну 14, 2008 7:40 pm, променена общо 1 път
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот kokerka на Пон Яну 14, 2008 4:22 pm

И аз имах подобно нещо. Около 4 поредни години. Лекарите не разбраха какво ми е, лекуваха ме по няколко начина. Накрая отказах всякакво лечение и се излекувах сама, бавно, мъчително, с помощта на приятели /някои даже са тук/ и с много самовнушение. Все още ми става зле понякога, но за тази цел си нося или деган или валериан, като чрез тях си довнушавам, че след хапчето ще ми мине.
Тогава не можех да изляза до магазина сама. Освен,ч е ми ставаше лошо имах чувството, че ми прималява, че ще припадна и т.н. Сега мога да се похваля, че ходя сам сама където си поискам. И почти не ми се случват гадни работи.
Самовнушение и вяра в себе си. И желание. И ще се оправиш.
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот *Olelia* на Пон Яну 14, 2008 4:24 pm

Подкрепям Коки напълно! :OK:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот kokerka на Пон Яну 14, 2008 4:26 pm

Olelia написа:Подкрепям Коки напълно! :OK:

Ти си една от тези, които ми помогнаха да се оправя, много ясно, че ще ме подкрепяш.
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот *Olelia* на Пон Яну 14, 2008 4:45 pm

:handsandtongue: :handsandtongue: :handsandtongue: :kiss:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Erma на Пон Яну 14, 2008 7:38 pm

Хах .. и аз не излизам никъде без деган и валериан ..
Един мой приятел който от години се занимава със психологията започна да ми помага .. много по добре се чуствам .. можете ли да повярвате, че само защото ме накара да повтарям всяка нощ преди да заспя "аз съм силна" започнах да се оправям ? На мене ми се струва странно, но за щастие това нещо много ми помогна и сега вече съм стъпила на крака :happy: Е от време на време пак получавам такива откачени пристъпи - завива ми се свят, става ми лошо, но бързо се овладявам :happy:
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот kokerka на Пон Яну 14, 2008 9:24 pm

Е това е! Далаверата е да си повтаряш, че нищо ти няма и че си силна!
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот lubopitko на Пон Яну 14, 2008 10:31 pm

Преди години и аз имах подобен проблем. Отивайки на лекции или на работа ми прилошавав автобуса, усещам, че ще повърна и слизам веднага. Е, нито веднъж не ми се случи да повърна, но паниката беше голяма. Задушавах се, когато пътувах... Много кофти ситуация. Не знам как се получи и как отмина, но чукам на дърво, не ми се е случвало скоро. Даже като разбрах, че съм бременна пак имах подобна фобия, че ще взема и ще повърна в тролея. И това не се случи, слава богу. Всичко е на психическа основа. Баба ми има един трик- като пътувала преди години за някъде на далечни разстояния и започне да й прилошава, започва да гледа природата от прозореца. Въпросът е вниманието ти да е ангажирано с нещо друго. Успех! :hug: :OK:
Аватар
lubopitko
eMOTION маниaк

Мнениеот Valkanova на Вто Яну 15, 2008 11:42 am

lubopitko написа:Преди години и аз имах подобен проблем. Отивайки на лекции или на работа ми прилошавав автобуса, усещам, че ще повърна и слизам веднага. Е, нито веднъж не ми се случи да повърна, но паниката беше голяма. Задушавах се, когато пътувах... Много кофти ситуация. Не знам как се получи и как отмина, но чукам на дърво, не ми се е случвало скоро. Даже като разбрах, че съм бременна пак имах подобна фобия, че ще взема и ще повърна в тролея. И това не се случи, слава богу. Всичко е на психическа основа. Баба ми има един трик- като пътувала преди години за някъде на далечни разстояния и започне да й прилошава, започва да гледа природата от прозореца. Въпросът е вниманието ти да е ангажирано с нещо друго. Успех! :hug: :OK:

Дано да не ти се случва повече :OK: :wink:
Изображение
Аватар
Valkanova
eMOTION маниaк

Мнениеот tiroliq на Съб Юни 28, 2008 12:28 pm

Аз също имам фобия от повръщане, Ерма и ти знаеш много добре :jump: - особено лятото - и както казва Кокерка - " Деган" -а е моето спасение - никъде не тръгвам без него!
И други фобии имам, ама това е друга тема на разговор! :yes: Надявам се, че си превъзмогнала вече проблема! :kiss:
Аватар
tiroliq
eMOTION зарибен

Следваща

Назад към Психология