Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Стрес

Стрес

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

Стрес

Мнениеот gabi1 на Пон Окт 01, 2007 9:01 pm

Навремето в един стар филм Арнолд играеше руски офицер. Американецът го попита "Вие как се справяте със стреса" и той отговори кратко "Водка".
Надявам се като задам този въпрос, да не получа подобен отговор :no:
Аз лично от известно време съм адски изнервена и всичко ме дразни. Бях отпуск, но нещата не се оправиха. Правих ремонти, а и това е свързано с доста нерви. А нямах и нет. А за да излезна, две седмици се побърках тотално от работа. Като се върнах, още по-голям зор. И се впечетлявам от неща, на които преди не обръщах чак толкова внимание. А май се забелязва и от страни вече. Днес даже ми казаха, че е от нередовно ч....
А не е това със сигурност :blush: Дали не съм хванала и аз модерната болест?
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот ><Galia>< на Пон Окт 01, 2007 11:37 pm

:yes: :yes: :yes:
Стрес е определено, от прекалено натрупване на отрицателни емоции и липса на положителни. Някои бьркат депресията сьс стреса. Самото ежедневие ни е испьлнено сьс стрес. :confused: Единственото лекарство е повече положителни емоции :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот gabi1 на Вто Окт 02, 2007 8:29 pm

Ако ме кажеш и къде да ги намеря, ще те взема за личен психоаналитик! :lol: :lol: :lol:
Просто не знам как да си въздействам. Знам, че е глупаво и същевременно не мога да излезна от дупката.
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот BOKO на Вто Окт 02, 2007 10:22 pm

Мисли повече, аз така се боря със стреса. Наблюдавам, че съм се променил коренно, преди няколко месеца като карах по София непрекъснато псувах и свирех с клаксона, сега това е намаляло на половина, даже днес един простак ме напсува на майка и аз само му се усмихнах, ако това беше станало преди два месеца задължително ставахме на кълбета, след тази случка някак си съм горд от себе си, че не реагирах първо сигнално. :happy:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Number1 на Вто Окт 02, 2007 10:46 pm

според мен всеки трябва да има нещо което да прави за да се откъсва от ежедневието и да отпуска нервите. Дали ще се радва и ще си играе с децата си, дали ще ходи по кафета с приятели, дали ще спортува нещо което му достав удоволствие.. трябва да прави нещо за себе си. Може да редиш пъзели, да се разхождаш с кучето, да рисуваш.. каквото и да е, просто да ти действа успокояващо всеки си има нещо такова. аз примерно колкото и стрес да ми е, като се чуя с приятелката ми се отпускам. Или като поиграя покер се концентрирам в играта и се разсейвам..или пък отивам да поритам, уморявам се хубаво и нямам сили за стрес :happy:
“There is a certain combination of anarchy and discipline in the way I work.”
Аватар
Number1
eMOTION лудория

Мнениеот gabi1 на Сря Окт 03, 2007 2:18 am

Мисля, уморявам се, даже се скапвам и ефект няма! Знам, че нещата са такива, каквито са и въпреки това ми идва да викам!!! Дано не съм се амортизирала!
Искам, а не мога! Това как ви се отразява?
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот gabi1 на Сря Окт 03, 2007 2:30 am

Съжалявам наистина! Не искам да натоварвам никого! Просто като го казах и като че ли ми стана по-добре.....
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот *Olelia* на Сря Окт 03, 2007 6:53 am

На мен стресът ми се отразява противоположно - пълна апатия, меланхолия, безразличие, депресия....И аз се опитвам да се измъкна от това състояние :yes:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот кукуряк на Сря Окт 03, 2007 3:22 pm

Ох, и аз нещо много се натоварвам напоследък... Но ходя на 2 урока, започвам и курс.. За единия урок уча по 15 страници, за другия пиша есета и упражнения. Освен това и в училище и на курса ни натоварват.
Хваща ме нервата много яко (за най-малкото ме дразнят околните и се сърдя) и ставам много разсеяна (така е като мисля за 100 неща едновременно, накрая ще си загубя главата някъде!). Напоследък нещо и главата много ме боли и нищо не помага!
Почивам си като изляза малко на въздух, поспя, слушам музика без да правя нищо друго и така... Проблемът е, че ми става хубаво и не мога на ново да се хвана с работата :confused:
Няма как.. сега пак ме зоват листите по история и отивам да зубкам :pullouttongue:
Успех с преодоляването на стреса! Почивка и интересни занимания!:tongue:
Аватар
кукуряк
eMOTION маниaк

Мнениеот Искрена на Сря Окт 03, 2007 7:01 pm

><Galia>< {L_WROTE}: Единственото лекарство е повече положителни емоции :yes:

:yes:
Справям се с много музика, усмивки, разходки и разбира се - с помощта на приятелите си :inlove:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот кукуряк на Чет Окт 04, 2007 2:08 pm

Забравила съм да спомена, че за да се отървеш от стреса и спортът много помага. Но за жалост нямам вече много време, а и съм уморена за каквито и да е физически упражнения, което е много лошо и чувствам как съм почнала да качвам килца :confused:
Аватар
кукуряк
eMOTION маниaк

Назад към Психология