Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Депресията и начините да излезем от нея

Депресията и начините да излезем от нея

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

Re: Депресията и начините да излезем от нея

Мнениеот Monateos на Вто Фев 26, 2008 3:29 pm

Искрена {L_WROTE}:Дано не прозвучи малко грубо, но ще ти мине. Всеки през тийн годините си минава през подобни състояния и настроения :wink: :hug:

И аз на моменти изпадам в подобни настроения и състояния ама знам че е е нормално и наистина ми минава от самосебе си!Много е неприятно...
Припят-23 години...тишина!
Изображение http://www.vbox7.com/play:caa81f42
Аватар
Monateos
eMOTION лудория

Мнениеот Erwin Rommel на Вто Фев 26, 2008 4:53 pm

Само слабохарактерните изпадат в депресия. Ако човек не успее в периода 20-25 да влезе в час има да си го лашка живота и да си стане един хроничен депресант
Има истина една тя е само ЦСКА http://forumteam.cska.bg/
Аватар
Erwin Rommel
eMOTION джуниър

Мнениеот Искрена на Вто Фев 26, 2008 5:08 pm

Erwin Rommel {L_WROTE}:Само слабохарактерните изпадат в депресия. Ако човек не успее в периода 20-25 да влезе в час има да си го лашка живота и да си стане един хроничен депресант

Много силно казано. Има неща, които ни се случват и ни карат да бъдем тъжни, подтиснати. А думата "депресия" всеки си я определя по различен начин, но според мене това не значи, че даден човек не е наясно със себе си, а просто че нещо, случило му се го е довело до това.
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Erwin Rommel на Вто Фев 26, 2008 5:16 pm

Извинявам се не се изказах добре. Имам в предвид хората , които изпадат в това състояние за доста дълъг период от време. Нормално е да си под влиянието на даден емоционален момент ден два , но наистина трябв ада си слаба душица за да не може да превъзмогнеш депресията
Има истина една тя е само ЦСКА http://forumteam.cska.bg/
Аватар
Erwin Rommel
eMOTION джуниър

Мнениеот Monateos на Вто Фев 26, 2008 5:37 pm

Erwin Rommel {L_WROTE}:Извинявам се не се изказах добре. Имам в предвид хората , които изпадат в това състояние за доста дълъг период от време. Нормално е да си под влиянието на даден емоционален момент ден два , но наистина трябв ада си слаба душица за да не може да превъзмогнеш депресията

Човек никога незнае как ще реагира в дадена ситуаяция и как ще я понесе!Аз съм си мислел че за някой неща съм много силен но кагато те ми дойдат до главата реагирам по начин по който съм си мислел че няма да реагирам!Някой неща не се превъзмогват просто ей така за един-два дена!
Припят-23 години...тишина!
Изображение http://www.vbox7.com/play:caa81f42
Аватар
Monateos
eMOTION лудория

Мнениеот lonesome на Вто Фев 26, 2008 11:31 pm

Да, да ... то това, че само слабите се депресират, натъжават и въобще показват емоции и аз съм го говорила... всъщност и до ден днешен имам проблеми с приятелите си заради мнението, че само "слабите" споделят, плачат и показват емоции. всеки един път като се вкисна нещо и започват лекции: "ти не ни смяташ за никакви, ти се отдалечаваш от нас, ти ни държиш настрана и не споделяш с нас, ние не сме от улицата хванати, ние сме ти приятели"...
Не поглеждай назад към миналото и не съжалявай, че си е отишло. И не се тревожи за бъдещето, което ще дойде. Живей в настоящето и го направи толкова хубаво, че да си струва разбитото сърце.
Аватар
lonesome
eMOTION пристрастен

Мнениеот lonesome на Нед Мар 16, 2008 12:31 am

оооо незнам дали е депресия.... Просто напоследък ужасно много се разнежих. Постоянно ме измъчват разни черни мисли как животът е кратък и как нямам достатъчно време за хората, които обичам и как утре ще съм стара и ще съжалявам за всичко... Вечер получавам някакви пристъпи на паника, че супер скоро ще умра и няма да мога да кажа на всички, че ги обичам... :cry: :cry: :cry: И постоянно плача... имам чуството, че винаги нещо пропускам... Супер кофти ми е!
Не поглеждай назад към миналото и не съжалявай, че си е отишло. И не се тревожи за бъдещето, което ще дойде. Живей в настоящето и го направи толкова хубаво, че да си струва разбитото сърце.
Аватар
lonesome
eMOTION пристрастен

Мнениеот кукуряк на Пон Мар 31, 2008 7:10 pm

lonesome {L_WROTE}:оооо незнам дали е депресия.... Просто напоследък ужасно много се разнежих. Постоянно ме измъчват разни черни мисли как животът е кратък и как нямам достатъчно време за хората, които обичам и как утре ще съм стара и ще съжалявам за всичко... Вечер получавам някакви пристъпи на паника, че супер скоро ще умра и няма да мога да кажа на всички, че ги обичам... :cry: :cry: :cry: И постоянно плача... имам чуството, че винаги нещо пропускам... Супер кофти ми е!

И аз съм имала такива настроения. Не знам на какво се дължи, но мразя да мисля за смъртта :confused:
За да те успокоя ще ти кажа, че съзнателният ти живот е започнал само преди няколко години... имаш да изживееш още много по толкова! И за да не се притесняваш, че нямаш време за хората, на които държиш, просто гледай да си по-често с тях и да им казваш, че ги обичаш :happy:
Аватар
кукуряк
eMOTION маниaк

Мнениеот Erma на Чет Апр 03, 2008 1:25 am

аз като си помисля за смъртта и ми се подкосяват краката .. не знам какво е това чуство, но е ужасно .. усещам панически страх като си помисля, че някой ден ще умра :sad:
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Ели на Чет Апр 03, 2008 11:29 am

Хора, стегнете се! Дори баба ми мисли по-оптимистично от вас! :tongue: Животът е толкова прекрасно нещо, че трябва не само да грабите с пълни шепи, но и да си тъпчете от него и по джобовете! :yes: А като нямате вече къде да го събирате, го разпръсквайте като нещо уникално и мечтано и на другите около вас! :happy: и после ... ми после пак грабете! :heart: Живейте на макс, вдишайте от младостта си, бъдете щастливи, че сте тук и сега! :happy:
ИзображениеИзображение
Аватар
Ели
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот astonish на Пет Апр 04, 2008 7:56 am

:bravo: :bravo: :bravo: Ели , мн хубаво казано :yes: !
Изображение

Излъчвам радиация......но от сърце!
Аватар
astonish
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот charlie на Пет Апр 04, 2008 8:42 pm

:bravo: :bravo: :bravo: Е това е приказка!Евалата,Ели!Ей така трябва да се мисли. :yes: Смъртта е нещо неизбежно,което рано или късно ще застигне всички ни. Не разбирам защо това трябва да ви плаши и депресира. Няма как да знаем какво ни чака отвъд този живот...остава само надеждата,че е нещо хубаво и добро. В крайна сметка всеки край е едно ново начало. Има една малко изтъркана мисъл,която обаче много харесвам и която обобщава казаното от Ели: "Живей днес,защото вчера няма да се върне,а утре може и да не дойде." :)
"Sometimes there is absolutely no difference at all between salvation and damnation."
Аватар
charlie
eMOTION маниaк

Мнениеот Bjork на Пон Май 12, 2008 1:52 am

Браво на Ели. Жизнените екстровертни хора рядко изпадат в депресии, но все пак си има природни лекове за това. Жълт кантарион действа съживяващо. Храни, съдържащи вит. В (или направо Невробекс - съдържа всякакви вит. от групата В), разходки на дневна светлина, много слънце. Аз, в редките случаи, когато се усетя депресирана почвам някаква работа, която да ми заема ръцете и вниманието - пране, готвене, чистене, увъртам един кош за вестници и списания с конопени конци... абе каквото дойде. Важното е веднага да замениш лошите мисли, които ти изпиват живота с нещо друго. Достатъчно е дори да си представите плаж и море.
Аватар
Bjork
eMOTION кибик

Мнениеот gabi1 на Пон Май 12, 2008 9:35 pm

Ново гадже или поне нова прическа също помагат :cool:
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот ><Galia>< на Пон Май 12, 2008 10:30 pm

О даааа, определено. Аз като се депресирам ходя да си боядисвам косата и ми минава :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

ПредишнаСледваща

Назад към Психология