КОМПЛЕКСИТЕ

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

КОМПЛЕКСИТЕ

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Чет Авг 24, 2006 10:57 pm

Склонни сме да наричаме хората с комплекси "комплексари", но... няма човек, без комплекси. При всеки са различни, при някои са подобни. Някои се примиряват и живеят с тях, някои ги преодоляват, някои ги избиват, някои ги прикриват...
Вие от кои сте? Как се определяте? Съумявате ли да познаете околните от коя категория са?
Какви са вашите комплекси?
Нека споделим и разнищим тия пущини!
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Чет Авг 24, 2006 11:18 pm

Мисля, че преценявам много добре хората с които общувам, но запазвам мнението си за тях за себе си. Скандални комплекси май няма или не мога да преценя, ааа освен един жените се лепят за мен като мухи на мед и няма отърване :grin: :grin: :lol: :lol: Шегичка :happy: :happy: .
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Пет Авг 25, 2006 6:53 am

Всеки има някакъв вид комплекси разбира се, стига да не е пълен дебил. Имам наблюдения, че един човек колкото е по интелигентен и умен толкова повече комплекси има. Мисля, че комлексите трябва да се преодоляват в противен случей човек живее в противоречие със себе си и никога неможе да се почувства добре, и да се заобича.
Хората които са пълни със комлекси си личат от далече.
Ох незнам, човек трябва да се приема такъв какъвто е, неможе да робува на разни идеали, ако не успее ще страда той самия и хората около него.
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот lawyer.bg на Пет Авг 25, 2006 1:28 pm

астига! жената почнала да се изразява като мене...

Ой, жена! Аз пиша така, щото имам комплекс, че съм невежа в много области. Тебе кво те прихвана... Зарази ли се.. кво ли...? :lol:
دينيس مولوف | ко?
מלאך המות
Аватар
lawyer.bg
eMOTION пристрастен

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пет Авг 25, 2006 8:12 pm

Lawer, по темата, моля! :angry:

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот CBurn на Пет Авг 25, 2006 11:19 pm

Хич да не ви пука!
And in the light of my years
Shone the rest of my days
Аватар
CBurn
eMOTION лудория

Мнениеот Ели на Съб Авг 26, 2006 12:00 pm

Няма човек без комплекси, просто някои страдат заради тях и си провалят живота, а други ги наричат "нещата, които не ми харесват в мен, но или не ми пука за тях, или мога да ги променя" и си живеят щастливо!
Аз не обичам хора, които се тръшкат, че имат малки гърди, черна коса, пъпка на носа и т.н. Има хора без ръце и крака!!! Та ние с пъпките сме си късметлии!!!
ИзображениеИзображение
Аватар
Ели
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Съб Авг 26, 2006 2:45 pm

:bravo: :bravo: :bravo:
Ето такова мислене ми харесва! :*

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот FARAONKATA на Съб Авг 26, 2006 2:46 pm

Ели написа:Няма човек без комплекси, просто някои страдат заради тях и си провалят живота, а други ги наричат "нещата, които не ми харесват в мен, но или не ми пука за тях, или мога да ги променя" и си живеят щастливо!
Аз не обичам хора, които се тръшкат, че имат малки гърди, черна коса, пъпка на носа и т.н. Има хора без ръце и крака!!! Та ние с пъпките сме си късметлии!!!

много правилно мислиш,поздравления
Изображение
Аватар
FARAONKATA
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот lawyer.bg на Пон Авг 28, 2006 10:21 am

ИНЧОЛИНИ написа:Lawer, по темата, моля! :angry:

Уважаема Зелоноочке,
Смятам, че вашето изказване не почива на разумни доводи и е своего рода заяждане с моята виртуална персона. Аргументите, които навеждам в подкрепа на това си твърдение са както следва:
1. Не четете внимателно постовете на съфорумците си. Защо смятам така ли? Ами ето :
lawyer.bg написа:астига! жената почнала да се изразява като мене...
Ой, жена! Аз пиша така, щото имам комплекс, че съм невежа в много области. Тебе кво те прихвана... Зарази ли се.. кво ли...?

2. Все си мисля, че ника ми е lawyer.bg, а не lawer. Това ми намирисва на презрително отношение, да не казвам друго.

Поради гореизложеното, моля да поправите допуснатото недоразумение със подходящи средства и по подходящ начин, за да не го приемам като персонална нападка, оттам и обида, откъдето пък е повод за обявяване на негласна война (което е много силно казано, но си е така).

Разчитам на вашата будна съвест.
С уважение и дълбок респект към всички съфорумци (всички заедно и поотделно),
ваш lawyer.bg
/подпис/
دينيس مولوف | ко?
מלאך המות
Аватар
lawyer.bg
eMOTION пристрастен

Мнениеот BOKO на Пон Авг 28, 2006 10:37 am

lawyer.bg написа:

Уважаема Зелоноочке,
Смятам, че вашето изказване не почива на разумни доводи и е своего рода заяждане с моята виртуална персона. Аргументите, които навеждам в подкрепа на това си твърдение са както следва:
1. Не четете внимателно постовете на съфорумците си. Защо смятам така ли? Ами ето :
Ой, жена! Аз пиша така, щото имам комплекс, че съм невежа в много области. Тебе кво те прихвана... Зарази ли се.. кво ли...?

2. Все си мисля, че ника ми е lawyer.bg, а не lawer. Това ми намирисва на презрително отношение, да не казвам друго.

Поради гореизложеното, моля да поправите допуснатото недоразумение със подходящи средства и по подходящ начин, за да не го приемам като персонална нападка, оттам и обида, откъдето пък е повод за обявяване на негласна война (което е много силно казано, но си е така).

ваш lawyer.bg
/подпис/

Вари го, печи го адвокат :happy: :grin:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Искрена на Пон Авг 28, 2006 1:16 pm

аз мисля, че няма човек без комплекси, въпросът е дали тръби навсякъде какво не си харесва/ като мене :shy: / или си трае- дали се примирява или пък се надува точно, за да не си личи колко е комплексиран.
По мои наблюдения, много от тези, които са най-големите надувки, са всъщност най-големите комплексари и просто като парадират с това или онова, се опитват да скрият, че са чувствителни и лесно раними и не искат никой да ги подиграва, защото просто няма да посмее, ако те демонстрират самочувствие...
Аз лично се опитвам някакси да променя това, което ме комплексира или ме е комплексирало, мога да кажа, че някои неща могат да се променят и съм ги направила, други- не.
Както се казва- "Боже, дари ме със силата да променя това, което мога и да се примиря с това, което не мога да променя и ме дари с мъдростта винаги да виждам разликата между двете" :happy:
Така де, всеки има някакъв комплекс, важното е това да не става трагедия и той да се самосъжалява, вместо да се вгледа в това, което има и което е хубаво :wink:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пон Авг 28, 2006 7:08 pm

lawyer.bg написа:

Уважаема Зелоноочке,

ваш lawyer.bg
/подпис/

Сори за грешката в името! ;;) Lawyer.bg!
Неволна е била, уверявам те.

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пон Авг 28, 2006 7:14 pm

ИсКрЕнА написа:аз мисля, че няма човек без комплекси, въпросът е дали тръби навсякъде какво не си харесва/ като мене :shy: / или си трае- дали се примирява или пък се надува точно, за да не си личи колко е комплексиран.
По мои наблюдения, много от тези, които са най-големите надувки, са всъщност най-големите комплексари и просто като парадират с това или онова, се опитват да скрият, че са чувствителни и лесно раними и не искат никой да ги подиграва, защото просто няма да посмее, ако те демонстрират самочувствие...
Аз лично се опитвам някакси да променя това, което ме комплексира или ме е комплексирало, мога да кажа, че някои неща могат да се променят и съм ги направила, други- не.
Както се казва- "Боже, дари ме със силата да променя това, което мога и да се примиря с това, което не мога да променя и ме дари с мъдростта винаги да виждам разликата между двете" :happy:
Така де, всеки има някакъв комплекс, важното е това да не става трагедия и той да се самосъжалява, вместо да се вгледа в това, което има и което е хубаво :wink:

:bravo: Абсолютно споделям мнението ти!
Чела съм в "дебелите книги", че самочувствието е два вида - истинско и фалшиво (прикриване на комплекси или по-скоро избиване). И все си мисля, че второто е по-често срещаното.

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот lawyer.bg на Сря Авг 30, 2006 4:26 pm

ИНЧОЛИНИ написа:Сори за грешката в името! ;;) Lawyer.bg!
Неволна е била, уверявам те.

А по точка едно? Струва ми се, че продължаваш да недочиташ... :hmm:
دينيس مولوف | ко?
מלאך המות
Аватар
lawyer.bg
eMOTION пристрастен

Следваща

Назад към Психология