Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Тъга

Тъга

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

Мнениеот Maniakk на Нед Фев 20, 2005 6:04 pm

Това беше много хубаво, Carinissima. Такива състояния носят в себе си не само тъга. Те носят и мъдрост. Въпреки това аз горещо пожелавам тази тъга да стои далеч от теб и хората, които не я заслужават. Както завещава едно окултично учение, което няма да цитирам: така беше и нека така бъде!
Аватар
Maniakk
eMOTION кибик

Мнениеот *Olelia* на Нед Фев 20, 2005 6:20 pm

Carinissima, много болка има в това, което си написала. Сякаш го изпитах заедно с теб. :worried:

Мисля, че имаш талант да пишеш. знам, че малко се отклонявам от темата, но е истина :happy:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Maniakk на Нед Фев 20, 2005 6:35 pm

Да, Carinissima! Ако започнеш да знаеш, че сме с теб :happy:
Аватар
Maniakk
eMOTION кибик

Мнениеот Гост на Нед Фев 27, 2005 11:41 pm

Carinissima naistina ima mnogo tuga v tova, koeto si napisala. Dokato go 4etqh mi se nasulziha o4ite..no kakto kazva Olq...naistina ima6 talant da pi6e6.. Davai..ne go propilqvai.
Гост

Мнениеот dyh4e`f на Нед Фев 27, 2005 11:52 pm

Гост: Carinissima naistina ima mnogo tuga v tova, koeto si napisala. Dokato go 4etqh mi se nasulziha o4ite..no kakto kazva Olq...naistina ima6 talant da pi6e6.. Davai..ne go propilqvai.

това bе6е мое, но отново пак стана не6то и...пак ми излезе като гост...
OBICHAITE JIVOTNITE!!! BEZ TQH SME ZAGUBENI!!!!!!!!
dyh4e`f
eMOTION джуниър

Мнениеот Tzveti на Нед Мар 06, 2005 12:56 am

Много мъка съм видяла за моите скромни 25 години - повече отколкото ми трябва и повече отколкото мога да понеса. Едно знам със сигурност и то е, че болката, мъката, разочарованието и тъгата са по-слаби и отшумяват по-бързо, когато са споделени. В противен случай се натрупват и след време става още по-лошо ... а ние изобщо не усещаме кога идва това време. Ако не можете да споделяте с близък човек и се притеснявате, че го натоварвате, тогава го правете сблизките неопзнати. Например с приятелите и познатите от форума. Не го задържайте! По отношение на близките смятам, че те са з това - да можеш да си изплачеш всичко на тях и да ти олекне. Проблема при тях е друг, а именно факта, че са ни близки пречи на правилното разбиране на ситуацията и те не са в състояние да ни помогнат.
Tzveti
eMOTION джуниър

Мнениеот Maniakk на Пон Мар 07, 2005 1:09 pm

Понякога помощ не е нужна..
Една дума, която да те стопли и да ти върне усмивката е напълно достатъчна.
Така че търсете тези думички в моментите, когато виждате, че близките ви пропадат и рано или късно ще усетите любовта, с която те ще отвърнат. :hmm:
Аватар
Maniakk
eMOTION кибик

Мнениеот Tzveti на Сря Мар 16, 2005 11:57 pm

Maniakk {L_WROTE}:Понякога помощ не е нужна..
Така че търсете тези думички в моментите, когато виждате, че близките ви пропадат и рано или късно ще усетите любовта, с която те ще отвърнат. :hmm:

Какво имаш предвид с това? Трябва да се уча от страданието на близките ли? Не разбирам ... Може да се окаже, че всичко е въпрос на комуникация ... :what:
Tzveti
eMOTION джуниър

Мнениеот Bat на Вто Мар 22, 2005 8:37 am

Когато съм тъжна не обичам да споделям проблемите си с околните. Всъщност, когато съм с други хора почти винаги съм весела, даже и вътрешно да ми се иска да умра. Просто не обичам да предавам лошото си настроение на другите.
Когато съм сама е съвсем друго. Ако съм тъжна правя каквото си искам - плача, крещя, бия...каквото ми хрумне :cry: . Ако потискаш чувствата си, те няма да те оставят намира, докато ако им се отдадеш напълно те бързо отшумяват.
Servatis a periculum, servatis a maleficum.
Аватар
Bat
eMOTION джуниър

Мнениеот onion на Вто Мар 22, 2005 10:01 am

пускам си Joe Satriani и слушам , слушам , слушам
Zoo-Info.org - сайтът за екзотични животни
Форум на Zoo-Info
Аватар
onion
eMOTION фен

Мнениеот G_Vlad на Съб Мар 26, 2005 10:58 pm

Само веднъж ми се е случвало да бъда толкова тъжна, че според мен си беше направо депресия. Тогава някак от самосебеси започнах да пиша някакви такива стихчета за смърт и подобни "чернотии" и така прескочих. Иначе когато просто се натъжа, понякога си поплаквам, понякога не, но винаги ми минава след като преспя :happy:
Имаш пробеми с писането на кирилица? Използвай >тази програма<
Аватар
G_Vlad
eMOTION джуниър

Мнениеот Maniakk на Пон Мар 28, 2005 6:29 pm

Tzveti {L_WROTE}:Какво имаш предвид с това? Трябва да се уча от страданието на близките ли? Не разбирам ... Може да се окаже, че всичко е въпрос на комуникация ... :what:

Не Цвети, означава, че не трябва да им се натрапваме в желанието си да помогнем. По-добре е да им кажем нещо мъничко, което обаче да им даде сили или да ги накара поне да разберат, че мислим за тях и сме с тях :happy:
Аватар
Maniakk
eMOTION кибик

Мнениеот Bat на Вто Мар 29, 2005 7:14 am

Знаете ли, понякога се учудвам колко много могат да направят за хората думите, особено когато някой близък има нужда от подкрепа. Някой хора имат един особен усет, с който уцелват правилните думи, с които да те успокоят. Уви, не съм от тези хора :sad: , но ми се е случвало само едно изречение казано по мой адрес да ме държи в прекрасно настроение седмици наред. Веднъж една приятелка ми каза: "Ти си най-силният човек, когото познавам." и въпреки че знам, че това не е истина, често си повтарям тези думи, когато ми се струва, че ми е писнало от всичко, за което се боря. Така че говорете хубави неща на близките си, вместо да се карате с тях за глупости. Това ще направи и тях и вас щастливи. :happy:
Servatis a periculum, servatis a maleficum.
Аватар
Bat
eMOTION джуниър

Мнениеот Vonegut на Чет Мар 31, 2005 6:22 pm

Истината е, че решение няма. Мъката е такова състояние, което убива всичко...дори и желанието да се бориш с нея. Подтиска желанията, волята, страстите и отпушва гневът, отчаянието и умопомрачението.
Единственият начин да се справиш с нея е като и се отдадеш изцяло. Да се насилваш да вярваш, че всичко е наред е безмислено тъй като самия ти разбираш, че жестоко се самозалъгваш в отчаянието си. Всичко е наред по-принцип...но в конкретната ситуация не е. Предпочитам да блъскам, крещя, рева...докато постепенно мъката се превърне в гняв, гневът прерастне в отчаяние, отчаянието в умора, умората в сън, сънят в утро...утрото в лъч...:)
"Погледната със страстно око, действителността става приказна..."
Vonegut
eMOTION джуниър

Мнениеот Ateh на Нед Апр 03, 2005 3:29 pm

Рядко ми се случва да ми е толкова тъжно и подтиснато, че не мога да го преодолея. Но ако това състояние продължава дълго време, тогава си го броя за депресия. А като съм в депресия - слушам супер-забиваща и подтискаща музика, правя глупости (спирам да ям, пуша много), опитвам се да стигна дъното... Но гледам да не се отразява това ми състояние на хората, които са близо до мен - не е честно спрямо тях. По някое време ми писва да съм депресирана, казвам си няколко думи наум какво л**но смръдливо съм и ставам отново позитивна и ухилена (чак не знам как ме понасят околните). Звучи сякаш е дирижирано измъкването ми, но всичко става някак си естествено... без много зор.
From the depths of my emptiness
Comes a feeling of inner bliss
Аватар
Ateh
eMOTION пристрастен

ПредишнаСледваща

Назад към Психология