защо

Имате проблем? Споделете го с нас.
Тук търсим същността на човешката душа, емоции, усещания, отношенията между индивидите и заобикалящата ги среда, светът, в който живеем.

Мнениеот Tifa на Нед Май 27, 2007 11:46 am

На мен кръв не ми прави впечатление. Нито игли, нито нищо. Веднъж като бяхме малки с брат ми счупихме чаша, която попадна точно на вената на стъпалото му. Аз гледах ужасена как блика кръв от крака му и не знаех какво да направя, ама не ми прилоша. (Закараха го бързичко в болница.)
Аватар
Tifa
eMOTION пристрастен

Мнениеот Искрена на Пон Май 28, 2007 2:17 am

мене покрай бременността колко пъти ме бодоха, не е истина, но честно казано не ми е било голям проблем- явно не ме притесняват иглите и кръвта :tongue:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Пон Май 28, 2007 2:21 am

Най странното при мен е, че като гледам собствената си кръв не ме притеснява, но испитвам ужас от чуждата :shocked: :faint: И не, че ме е страх от кръвта ами започва да ми се гади, повдига и чувствам, че ще повърна. :confused:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот Александра на Нед Ное 04, 2007 7:51 pm

Незнам...тази червена ''течност'' доста стресира хората!!! Може би не кръвта стресира толкова,колкото факта,че си се ударил...явно хората приемат кръвта като знак за нанесена щете върху тях. При всеки е различно...И следващия път когато се ударите си въобразявайте , че това не е кръв-преодолейте страха (или там каквото е ) :) :) :)
Животът е хубав:)))
Аватар
Александра
eMOTION джуниър

Мнениеот MyLoveMo на Съб Дек 08, 2007 11:28 pm

Е аз нямам проблем с кръвта, но пък имам друг подобен!
Прилошава ми и припадам когато чуждо тяло навлиза в моето(леко само с подсъзнанието!) Игли, мога да ги гледам как бодът някой, мога да гледам и мен като ме бодът на запис, но в момента на проникването на иглата в ръката ми пребледнявам и ми прилошава. Имах 4 обеци, сега са 3, е нито една не ме е боляла при пробождането, но при всичките прилошаваше, а при пробиването на ушите и припаднах. кошмар е всеки път като си ги свалям да си ги почистя. Другите ми обеци са на езика и на носа. На носа вече нямам, както и да е, в началото имах такава, която е с топче отвътре, но 2 пъти я губих и реших да си взема извита отвътре, е всеки път ми прилошаваше като си слагам обецата на носа, направо е смешно отстрани. На езика не съм я сменяла и за това няма такъв пример, но при пробиването също ми прилоша, нямаше грам болка от това ми деяние нито в момента, нито после, нито когато и да било.. естествено го направи специалист, а не "плажен майстор". Няма да влизам в подробности, но при гинеколог също се наблюдават подобни реакции.
Имайки предвид себе си мисля, че тези прилошавания(без значение дали от кръв или пробожсане) се крият някъде дълбоко в подсъзнанието на човек, защото ми е прилошавало и като си представя образно усещане за пробождане или друг вид проникване на предмет в тялото ми.
Някои хора носят пижами със Супермен. Супермен носи пижама с МоМо.
Аватар
MyLoveMo
eMOTION кибик

Мнениеот ><Galia>< на Нед Дек 09, 2007 6:22 am

MyLoveMo написа:Е аз нямам проблем с кръвта, но пък имам друг подобен!
Прилошава ми и припадам когато чуждо тяло навлиза в моето(леко само с подсъзнанието!) Игли, мога да ги гледам как бодът някой, мога да гледам и мен като ме бодът на запис, но в момента на проникването на иглата в ръката ми пребледнявам и ми прилошава. Имах 4 обеци, сега са 3, е нито една не ме е боляла при пробождането, но при всичките прилошаваше, а при пробиването на ушите и припаднах. кошмар е всеки път като си ги свалям да си ги почистя. Другите ми обеци са на езика и на носа. На носа вече нямам, както и да е, в началото имах такава, която е с топче отвътре, но 2 пъти я губих и реших да си взема извита отвътре, е всеки път ми прилошаваше като си слагам обецата на носа, направо е смешно отстрани. На езика не съм я сменяла и за това няма такъв пример, но при пробиването също ми прилоша, нямаше грам болка от това ми деяние нито в момента, нито после, нито когато и да било.. естествено го направи специалист, а не "плажен майстор". Няма да влизам в подробности, но при гинеколог също се наблюдават подобни реакции.
Имайки предвид себе си мисля, че тези прилошавания(без значение дали от кръв или пробожсане) се крият някъде дълбоко в подсъзнанието на човек, защото ми е прилошавало и като си представя образно усещане за пробождане или друг вид проникване на предмет в тялото ми.

Извинявам се за личния въпрос но неможах да се сдържа... И по време на секс ли е така? Май това обяснява факта че говориш за себе си в мъжки род :happy:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот petrohancho на Нед Дек 09, 2007 10:05 am

:lolroll: :lolroll: :lolroll: Изпреварила си ме и аз това щях да попитам.
:handsandtongue:
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот MyLoveMo на Нед Дек 09, 2007 11:25 am

не, тогава не ми прилошава.. предполагам че по разбираеми причини :blush:
Аватар
MyLoveMo
eMOTION кибик

Мнениеот Искрена на Пон Дек 10, 2007 10:10 am

Тогава ми е странно как си се навила да си пробиеш носа и езика :shocked:

Аз и без да имам такива прилошавания ми става лошо като си помисля за пробит език или пъп, особено моите :shocked:
Аватар
Искрена
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот MyLoveMo на Пон Дек 10, 2007 10:19 am

Ами мен не ме е страх. Реакциите ми в такива случаи са по-скоро физиологични и първите ми мисли, когато това се случи, са свързани с досада и пренебрежение, че се случва отново...
Аватар
MyLoveMo
eMOTION кибик

Мнениеот gabi1 на Вто Дек 11, 2007 1:34 am

Изобщо нямам притеснения относно кръв - независимо моя или чужда. Често са ми взимали кръв, бях и кръводарител известно време.... И ушите сама съм си пробивала. Но наскоро ми стана много странно /не мога да опиша точно чуството/ като гледах братовчедка ми как си слага лещите. Опита доста пъти, че още не им беше свикнала. И се позамислих дали си струва да го правя и аз само заради глезотия /без медицински подбуди/. Явно всеки си има някакви свои си нетърпими неща......
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Re: защо

Мнениеот Erma на Пон Яну 14, 2008 7:54 pm

На мен също ми става зле като на доста от вас като видя кръв .. :confused: е, не ми се припада, но ми се завива свят и се погнусявам .. абе ужасно е :pullouttongue: моята кръв не мога да гледам, а камо ли на друг .. а ако ви кажа на филми като видя кръв и недай си боже нещо по-гадно като разпорване на човек со затварям очите,защото .. :vomit:
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот кукуряк на Чет Яну 17, 2008 12:25 pm

Приятелят ми не може да гледа кръв. Става му много лошо. Аз не съм така, но пък не мога да гледам червеното на окото, в смисъл, когато някой си го дръпне надолу :confused: В седми клас имах една неприятна случка.. всички разбраха, че не понасям това и започнаха нарочно да си дърпат очите и ми се зави ужасно много свят, стана ми лошо и щях да припадна. Затова сега всичките ми приятели знаят и ако на някой му влезе мигла или прашинка в окото не ме търсят за помощ, дори гледат да са някъде по-надалеч от мен, че не се знае кога ще изпискам :lol:
Аватар
кукуряк
eMOTION маниaк

Мнениеот кукуряк на Чет Яну 17, 2008 12:26 pm

une coccinelle написа:Приятелят ми не може да гледа кръв. Става му много лошо. Аз не съм така, но пък не мога да гледам червеното на окото, в смисъл, когато някой си го дръпне надолу :confused: В седми клас имах една неприятна случка.. всички разбраха, че не понасям това и започнаха нарочно да си дърпат очите и ми се зави ужасно много свят, стана ми лошо и щях да припадна. Затова сега всичките ми приятели знаят и ако на някой му влезе мигла или прашинка в окото не ме търсят за помощ, дори гледа да е някъде по-надалеч от мен, че не се знае кога ще изпискам :lol:
Аватар
кукуряк
eMOTION маниaк

Предишна

Назад към Психология