Кой какви цветя предпочита???

За любителите на цветята. Съвети за правилно отглеждане, грижи и препоръки.

Кой какви цветя предпочита???

Мнениеот kokerka на Чет Дек 30, 2004 4:14 pm

Ето и аз сефтосах една темичка, казвайте сега кой какво и защо?? :)
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот G_Vlad на Чет Дек 30, 2004 8:51 pm

Има много стайни растения, по които си падам страхотно. Някои от тях вече ги имам - например един сравнително непопулярен вид кротон, една калатея с кадифени листа, ктенанте, строманте, дифенбахия и драцена компакта. Банана, популярния кротон и една декоративна лозичка вече ми умряха :( :( :( . Нищо, като отида на нова къща, ще си ги завъдя пак /или поне ще опитам :roll: / и искрено се надявам малкото Енче да се съгласи с мен, че котешката и трева е по-вкусна от "гадните" растения.
Като цяло си падам по листнодекоративните, а не по цъвтящите.
Пу вие сте на ред.. :D
Аватар
G_Vlad
eMOTION зарибен

Мнениеот *Olelia* на Чет Дек 30, 2004 8:59 pm

Вкъщи има много стайни и декоративни растения. Често Касандра ми опропастява половината от тях :lol:
Иначе последната ми придобивка е Коледната звезда, която сега си гледкам всеки ден и и се радвам като малко дете 8)

Изображение
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот kokerka на Чет Дек 30, 2004 9:02 pm

И аз не харесвам растенията с цветове, предпочитам да има повече зелено:) вкъщи имам около 20-тина саксии, но следващата година се надявам да се увеличат доста. А по въпроса с Коледната звезда аз имах 2 и една по една му умряха, незнам защо, до лятото ги нямаше :(
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Re: Кой какви цветя предпочита???

Мнениеот irrart на Вто Яну 04, 2005 3:07 pm

kokerka написа:... казвайте сега кой какво и защо?? :)

Аз много обичам цветя, но съм ужасно немърлива към отглеждането им. Постоянно забравям да ги поливам или пък го правя в един и същи ден два пъти...чак като прелее водата се усещам, че това упражнение е извършено вече за този ден (може да е от ЕГН-то :mrgreen: ). Въпреки това при мен цветята много виреят. Досега май не съм "изпускала" цвете. Майка ми редовно купува торове и всевъзможни химикали да ги подхранва, пък нейните по-лошо вървят от моите. Абе...кой си го може - си го може :wink:
"Най-тъмен е часът преди изгрева на слънцето"

Имаш пробеми с писането на кирилица? Използвай >тази програма<
Аватар
irrart
eMOTION фен

Какво, защо?

Мнениеот Vinipuh на Вто Яну 04, 2005 5:33 pm

Цветята са ми другата мания след животните. Лятно време е лесно, защото имаме 4 балкона, но през зимата живеем като в джунгла. По едно време бяхме решили да гледаме само екзотични растения и такива, дето стават за ядене, ама не устоях на изкушението и едно по едно се появиха и други. Имаме голямо дърво, което си ражда кафе, два лимона, една мандаринка, два банана, дафинов лист, маслина, смокиня, колекция от бонзаи, колекция от люти чушлета с най-различна форма, декоративни доматчета, жълта и червена коледни звезди, бяло коледниче, 4 вида китайски рози, две азалии, оформени като дръвчета, десетина различни зокума, голяма драцена, няколко вида палмички и др. Само кактуси не гледаме, макар че много ми харесват. Страх ме е, че папагалът или котките може да ги нацелят и да се наранят. Догодина може би ще въведа някаква концепция, защото в момента няма ред и всичко е струпано накуп. Ще разпределя цъфтящите на единия балкон, дръвчетата на другия и така. А през зимата пак ще ми се карат, че съм запълнила всеки ъгъл. Решението е част от цветята да отиват в коридора, но Бузан (котаракът, който храним извън домашните ни любимци), ползва саксиите като тоалетна и унищожава растенията за нула време. :oops:
Аватар
Vinipuh
eMOTION фен

Мнениеот liletka на Вто Фев 10, 2009 1:00 pm

Аз не си падам много-много по цъфтящите,обичам повече зеленко да има
Изображение
Изображение
Аватар
liletka
eMOTION зарибен

Мнениеот dreamer23 на Вто Юни 30, 2009 8:41 pm

:goodluck:
Много готино растение за отглеждане в домашни условиа е спатифулум,
казват че пречиства въздуха :bravo: и цъфти с прекрасни бели цветове :flowers:
dreamer23
eMOTION джуниър

Мнениеот LILIS на Вто Юни 30, 2009 11:52 pm

Предпочитам изкуствените :happy: .Иначе ми е кеф да се занимавам с тревата във задния двор. Определено изисква постоянни грижи.Всекидневно пускам пръскачката, веднъж в седмицата я кося, добавям подхранващи съставки и пясък към почвата.. много пипкава работа, махам плевелите......Тази пролет се наложи да правя присадки за почти 1/3 от пространството, щото през зимата имаше измръзване и част от нея беше съсипана...Не можах да си намеря готови от същия вид и започнах направо от кутията...Сега горе-долу е прилична.. като се има предвид, че в момента правим цялостен ремонт на долния етаж.. ама това е за друг форум... :yes:
... time to ...
Аватар
LILIS
eMOTION кибик

Мнениеот tareva на Нед Мар 28, 2010 9:55 pm

Имам цветя в къщи Обичам ги и се грижа с любов за тях.Най-много се радвам на коледарчето, което цъфти по Коледа. Цветовете му са разкони :jump:
tareva
eMOTION джуниър

Мнениеот v_antonova1986 на Чет Ное 18, 2010 9:28 pm

Колкото и странно да звучи, най-си харесвам драцената. Това е любимото ми цвете и имам 6 вида драцени вкъщи. Определено си падам по вечно зелените не цъфтящи растения.
v_antonova1986
eMOTION джуниър

Мнениеот ivapenkova на Сря Яну 05, 2011 1:41 pm

Аз имам и цъфтящи и нецъфтящи,но за мен всичките са прекрасни.Може би Гарденията ми се откроява повече от другите,защото за нея полагам повече грижи и има сантиментална стойност за мен.
ivapenkova
eMOTION джуниър

Мнениеот topul_dujd на Съб Яну 29, 2011 11:53 pm

Харесвам много огромните цветя, любимо ми е Амарилис (Хипеаструм), невероятна красота е, имам го от 2 години и го обужавам :love:
Щастието е като парфюм - не можеш да предадеш уханието му на друг, без да има мъничко от него и по теб...
Изображение
Аватар
topul_dujd
eMOTION джуниър

Мнениеот little_lile на Чет Фев 16, 2012 4:55 pm

и аз харесвам големите,пораснали цветя,но ми е много трудно да ги задържа живи,за да станат огромни.Повечето,които си копувам от магазините,не след дълго умират :no: .Бях си купила от една възрастна жена,която сама си ги развъжда и всички оцеляха :jump:
Аз реших да сваля теглото си с хапчета за отслабване и успях :)
Аватар
little_lile
eMOTION джуниър

Назад към Цветарство