Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 368

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112
Форуми eMOTION • Tема - ЩОРИ

ЩОРИ

...е моята крепост! Как да благоустроим къщата или апартамента си, ремонт, мебели, интериор. Съвети за ремонти, принадлежности, магазини.

ЩОРИ

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пет Сеп 18, 2009 12:56 pm

Предпочитате ли щори пред "добрите стари" пердета и ако е така, как ибирате какви да бъдат?
Сега има хоризонтални и вертикални, тип хармоника, тип римски щори... Освен това могат да бъдат захванати за рамката на дограмата, за стената над прозореца, а дори и за тавана. Да не говорим за избора на цветове и дебелина на платовете (ако са вертикални). С какво съобразявате цвета им - с цвета на стените на стаята или с цвета на меката мебел, например?
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Re: ЩОРИ

Мнениеот BOKO на Чет Сеп 24, 2009 4:21 pm

Ние си направихме във всекидневната и хола римски и сме много доволни, практични са и седят ефектно, ако решиш ще ти дам координати на фирма която ги изработва, лично сме проверили почти всички в София и тези се оказаха най приемливи.
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Чет Сеп 24, 2009 8:41 pm

Да, искам координати, но първо искам снимка! ;;)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Пет Сеп 25, 2009 9:01 am

ИНЧОЛИНИ {L_WROTE}:Да, искам координати, но първо искам снимка! ;;)

Изображение

Изображение
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Чет Окт 01, 2009 8:00 pm

Бокич, много готини щори, поздравления за избора! :OK:

Аз харесвам щорите, понякога дори е неизбежно да си без тях, ако в апартамента влиза пряка слънчева светлина. Нашият апартамент е южен и през лятото няма пряко слънце, защото е високо, но в зимните месеци огрява цялата стая и тогава щорите ще са от голяма полза. В момента се чудим какви щори да си поръчаме за новото жилище, защото вече се нанесохме и нямаме нито щори, нито перде и е доста дискомфортно, особено в ранните сутрешни часове. Само че със сигурност ще имаме и щори и пердета, така че няма да си вземем от типа "римски" или "японски", за да може да остане място и за пердето.
Много исках да си сложим от тези новите, които се движат в едно улейче, монтирано към дограмата и седят финно като фолио по стъклото. Много тънички и красиви, водят се за "руло щори с водач". Но поради простата причина, че нашият прозорец е с банд (предпазна част от PVC профил на прозореца, защото е голям и нисък) и той го разделя на 2 части, подобна щора може да се монтира само до самия банд, а долната част ще остане непокрита и светла. :sad: Ето какво представлява прозореца ни, за да разберете каво имам предвид (червения триъгълник сочи към банда).

Изображение

В крайна сметка май единственият вариант, който остава възможен е да си сложим хоризонтални щори. :thinking: Тези дни мислим да изберем окончателно и да си ги поръчаме. Ако някой може да ми даде друга идея, ще се радвам да чуя предложения. :yes:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Нед Окт 11, 2009 9:20 pm

Бокич, мерси за снимките, но май това не са точно "мойте" щори.
Оле, това за рулото щори с водач ме заинтригува. Защо не може да се сложи и на долното прозорче? А пък, така и така ще си имате и пердета, ако на долното прозорче няма щора, едва ли ще е силно забележимо. Дори ще е интересно.
Не знам за хоризонталните. Аз още не съм имала щори, но ми изглеждат като за офис. Мисля, че ще предпочета вертикални, но още не съм решила дали ще са в цвят като дограмата (орех) или съответен на стаята (зелено, оранжево и бежово). Също и дебелината на плата не съм избрала още.

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Сря Окт 14, 2009 11:12 am

В крайна сметка в събота посетихме една фирма, която веднага прати свой представител до нашия апартамент. Човека взе размери и ни направиха оферта веднага. Оказа се, че може да се направят руло щори и за малките прозорчета :handsup: Умрях си от кеф!
Вече сме поръчали щори за спалнята, тези дни ще бъдат готови, а по-нататък и за другите стаи, че прозорците ни са много и много големи и на куп цената идва малкооооо големичка.... :confused:
За тъкан за спалянта си избрахме от типа на завесите "блекаут" - гумирано е от едната страна и не пропуща слънчеви лъчи изобщо. Ще се спи много добре на тези щори :hehe:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Сря Окт 14, 2009 11:50 pm

Честито, Оле! Прекрасно е, когато се намери решение! Чакам снимки! ;;)

Аз моите щори ще ги "решавам" по-нататък, че сега има по-належащи неща. Много ли скъпо ви излязоха на вас?

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Съб Ное 07, 2009 5:27 pm

;;) Имам си прекрасни хоризонтални щори! Във всяка стая са в съответния цвят - бледо-зелени, бледо-оранжеви и бледо-бежови. Никога досега не съм имала щори - страхотно е! ;;)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот tonita на Съб Ное 21, 2009 11:55 am

Искам да попитам Olelia сложиха ли ви руло щорите и доволна ли си? Аз съм на етап поръчване и много се чудя дали да са руло или хоризонтални. Обикалях доста фирми ,но все още не съм се спряла на никой,затова много ми е любопитно да чуя впечатление . Все пак друго си е личния опит! Предварително благодаря! :rose:
tonita
eMOTION джуниър

Мнениеот *Olelia* на Чет Ное 26, 2009 12:19 pm

Да, сложиха ни ги и сме много доволни! Ние си поръчахме такива с блекаут покритие - от външната страна са гумирани и не пропускат слънчева светлина изобщо. Стана чудно като за спалня. За сега няма никакви проблеми! :OK:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот tonita на Чет Дек 10, 2009 2:42 pm

OOO супер! Много се радвам,че си доволна,защото и ние поръчахме такива рула с водачи,но плата който харесахме не е от гумираните! Дано и ние сме така доволни ,в началото на другата седмица ще ми ги поставят и ще видя! Нямам търпение!
tonita
eMOTION джуниър

Мнениеот *Olelia* на Вто Яну 05, 2010 5:48 pm

Е, как са щорите, tonita?
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Нейтири на Пет Яну 15, 2010 6:39 pm

Хей, здравейте! Аз съм прясно новичка и искам и аз да дам някое друго мнение относно поставянето на щори! :hello: :happy: В къщи си сложих вертикални щори още преди 2 години! Много съм доволна, защото от тогава не са мръднали! Платовете са все още свежи и "цветни", а релсите все още работят перфектно! :yes: Ако ви интересува мога да ви дам сайт или координати на фирмата, чиито услуги ползвах.
Нейтири
eMOTION джуниър

Мнениеот pufex на Пет Мар 19, 2010 11:03 am

Здравейте, ние си сложихме щори в две стаи в кухнята вертикални-много са красиви :wink: , а в спалнята руло щори с водач- за които не смея да кажа същото, прибрани са по прозореца, но не са нищо особенно, може би защото ги избрахме бели и не се открояват. Тези вторите вчера ни ги сложиха, и днес сутринта имаше много кондезирала се вода по стъклата :confused: :angry: ,а преди да ги сложат не сме имали този проблем. Преди седница правихме ремонт на стаята и тогава имаше пак кондез... , но изчезна. Ако някой ползва руло щори да пише това и при него ли е така?
От другите сме много доволни, само че ми се сториха неподходящи за спалнята ни.
pufex
eMOTION джуниър

Следваща

Назад към Моят дом