Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 368

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 368

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112
Форуми eMOTION • Tема - Възглавницата - каква да бъде?

Възглавницата - каква да бъде?

...е моята крепост! Как да благоустроим къщата или апартамента си, ремонт, мебели, интериор. Съвети за ремонти, принадлежности, магазини.

Възглавницата - каква да бъде?

Мнениеот *Olelia* на Сря Яну 14, 2009 10:37 am

Ха сега да видим кой на каква възглавница обича/предпочита да спи? Аз понеже съм много чувствителна на тази тема и като си заплюя една възглавница много трудно я сменям. От малка съм свикнала да спя на пухени възглавници - с пера и пух или само с пера. Пробвах на силиконова, но не ми харесват - много бързо се степват и сплескват. Не знам как са анатомичните възглавници, казват че има и латексови и какви ли не други. Преди няколко дни си купихме пухени възглавници с гъши пух - те били антиалергични и не задържали бактерии. Оказаха се доста удобни! :OK:

Вие на какви възглавници спите? Защо ги предпочитате?
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Re: Възглавницата - каква да бъде?

Мнениеот kokerka на Сря Яну 14, 2009 12:08 pm

Въпросът при мен не е толкова на каква, а на КОЛКО.... :jump: И отговора е - колкото повече, толкова по-добре. Обожавам много възглавници, със сатенени калъфки... Но не обичам силиконов пълнеж, потъва ми главата, и възглавницата си остава в тази форма. Предпочитам пух, пера или.... абе с какво са пълни старите възглавници? Не са пера, нещо... памучено е май.... :confused:
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот ><Galia>< на Сря Яну 14, 2009 7:01 pm

И аз спя с пух - пера или каквото е там, но не съм особенно претенциозна, трудно ми е да спя на високи възглавници защото сякаш врата ми се изкривява. Предпочитам посплескани, а и често се олавям че избутвам възглавницата и спя настрани от нея. Преди време бях купила от анатомичните които уж ти държат врата изправен, но една нощ спах и се събуждах 10 пъти, не са ми удобни и не ги препоръчвам. :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Olelia* на Сря Яну 14, 2009 10:00 pm

Коки, да не би да са пълни с малки нарязани парченца дунапрен? :thinking: Има и такива.
Гале, аз също съм чувала за анатомичните възглавници, че били адски неудобни. Един човек не чух да каже, че наистина се спи много хубаво на тях :idontknow:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот *Olelia* на Сря Яну 14, 2009 10:17 pm

Ето някои неща, които намерих относно пълнежите:

Сега научавам, че имало и памуков пълнеж :shocked:

ИзображениеИзображение

Силиконов (синтетчиен) пълнеж за възглавници:

Изображение Изображение

Възглавници с перушина:

Изображение

Пълнеж за пухени възглавници:

Изображение

Не разбрах само какво представлява еко пуха? :thinking:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот ><Galia>< на Сря Яну 14, 2009 10:20 pm

Неудобни са разбира се и така ми се виждаха, но аз ги купих защото моя позната ми се хвалеше колко е доволна. Много са твърди и във никаква поза неможеш да се нагласиш с тях, защото това издаденото ти пречи.

ето в такава форма са моите, има и в обичайната форна на възглавница, но не вярвам да са особенно удобни и те.
Изображение
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BoGgY на Сря Яну 14, 2009 10:47 pm

Незнам с какво са мипълни възглавниците :jump: Не обичам много меките, които потъват все едно си спя направо на матрака-адски са ми неудобни :no: Обичам по-твърди-поне не ми потъва главата и след това не ме боли вратът :yes:
How can I BELIEVE if in the middle of ` believe ` was the word LIE . . .

BoGgY
eMOTION маниaк

Мнениеот MIHAELA на Сря Яну 14, 2009 11:18 pm

И аз обичам по-твърдите възглавници. Но не прекалено твърдите, защото имам чувство, че съм с шина. :grin:
Аватар
MIHAELA
eMOTION кибик

Мнениеот BOKO на Чет Яну 15, 2009 10:32 am

Свикнал съм си с възглавницата и когато пътувам и спя на хотели доста често виждам зор :happy:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ><Galia>< на Чет Яну 15, 2009 5:52 pm

BOKO {L_WROTE}:Свикнал съм си с възглавницата и когато пътувам и спя на хотели доста често виждам зор :happy:

А защо не си я взимаш със себе си? :yes:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот BOKO на Чет Яну 15, 2009 11:39 pm

><Galia>< {L_WROTE}:
BOKO {L_WROTE}:Свикнал съм си с възглавницата и когато пътувам и спя на хотели доста често виждам зор :happy:

А защо не си я взимаш със себе си? :yes:

Щото е голяма и трябва да мъкна отделен сак за нея :happy:
Аватар
BOKO
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот gabi1 на Чет Апр 23, 2009 2:42 pm

Обичам твърди и високи възглавници. Взех си анатомична наскоро и съм доволна. Първите дни ми беше малко странно, но сега определено вратът ми се чуства по-добре. Но обичам да спя и по корем, а тогава главата ми е под възглавницата.
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот nadine на Чет Апр 23, 2009 6:47 pm

Аз на пера не мога да спя поради страха си, и затова като малка ми купуваха с дунапрен. Сега спя на силиконова, много ми харесват. Обичам да се слегнат обаче, защото не ми е удбно да спя на високо.
ИзображениеЖивотът е това, което ни се случва, докато правим планове за нещо друго!
Изображение
Аватар
nadine
eMOTION пристрастен

Мнениеот Erma на Нед Апр 26, 2009 11:40 am

Аз спя на ниска възглавница, не много мека (макар да е с перушина). На висока възглавница не мога да заспя, ако в хотела е такава я махам настрани и спя без възглавница :yes:
Изображение
Аватар
Erma
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пет Сеп 18, 2009 12:13 pm

Някогашните възглавници бяха с памук, но той се степваше и си спомням как когато нашите перяха калъфките, ни караха да изваждаме пълнежа и да го разчепкваме. После ставаха като нови - дебели и меки, не можех да ги позная.
Пробвала съм анатомична - тя е цялата от дунапрен, като горния му слой е на малки пирамидки и видимо цялата възглавница има форма, която уж приляга на главата и врата. - На мен също ми е неудобна. Да не говорим, че е ниска. Аз обикновено спя настрани и когато съм на ниска възглавница, главата ми се килва и ми се схваща вратът.
Сега спя на възглавница с пълнеж от дунапренови парченца и съм много доволна. Достатъчно висока и достатъчно твърда, без да ми е главата "като в шина", а ако се посплеска, с две-три тупвания си я намествам. ;;)
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Следваща

Назад към Моят дом