Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - изолация

изолация

...е моята крепост! Как да благоустроим къщата или апартамента си, ремонт, мебели, интериор. Съвети за ремонти, принадлежности, магазини.

Re: изолация

Мнениеот gabi1 на Чет Апр 23, 2009 2:45 pm

От както смених дограмата с ПВЦ, ми се появи мухъл. Но определено е само на местата, където има мебели до външните стени. Надявам се да се оправят нещата, като направя и външната изолация.
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот petrohancho на Чет Апр 23, 2009 4:23 pm

gabi1 {L_WROTE}:От както смених дограмата с ПВЦ, ми се появи мухъл. Но определено е само на местата, където има мебели до външните стени. Надявам се да се оправят нещата, като направя и външната изолация.

Хазайката е купила едни кутийки колкото детска обука големи и има в тях нещо хигроскопично което поема влагата и под него се пълни с течност.Май скоро трябва да ги сменям :yes: При мен има само на терасата дето простирам.
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Съб Юли 11, 2009 11:04 am

SAVO-то наистина помага. За 3-4 години след напръскването едва сега ми сеполучават мухлясали петънца в банята.
Но и че е белина, също си е верно - като напръсках, трябваше да изляза веднага, защото щях да се задуша...
А по въпроса за изолациите и аз имам питане - преди малко беше един майстор-консултант у нас и ми каза, че не знае да има изолация, която да изолира от шум. Вие чували ли сте за такава?
Мислете си за хубави неща и те ще ви се случват! Изображение

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот petrohancho на Съб Юли 11, 2009 11:19 am

Значи Инчи, не е толкова добър майстор.При нас в БТК има огромни вентилатори по обектите и вдигат бая шум.Когато помещението е до друго което се ползва от колеги се прави шумоизолация с минерална вата и има ефект.Всички записващи студиа се шумоизолират.Сега сигурно се ползват по съвременни материали.А най доброто шумоизолиращо средство в лабораторни условия се оказа, че е обикновения стиропор.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот stranger на Нед Юли 12, 2009 9:21 am

Минералната вата, стиропорът и прозводните му са шумоизолатори, дори корка е такъв и дървото. Само типът асфалтова лента не става-щото е един слой :grin:
Абсолютно всичко е абсолютно относително!
Аватар
stranger
eMOTION фен

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пон Юли 13, 2009 11:37 pm

Благодаря! ;;)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Сря Юли 15, 2009 11:41 pm

Обаче сега друго ше питам - каква шумо-изолация може да се сложи под почки гранитогрес (че най-накрая да зарадвам съседите)?

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот petrohancho на Чет Юли 16, 2009 7:17 am

ИНЧОЛИНИ {L_WROTE}:Обаче сега друго ше питам - каква шумо-изолация може да се сложи под почки гранитогрес (че най-накрая да зарадвам съседите)?

Най тънкия стиропор е достатъчен.А и от тези материали е най евтин.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот stranger на Съб Юли 18, 2009 8:44 am

petrohancho {L_WROTE}:
ИНЧОЛИНИ {L_WROTE}:Обаче сега друго ше питам - каква шумо-изолация може да се сложи под почки гранитогрес (че най-накрая да зарадвам съседите)?

Най тънкия стиропор е достатъчен.А и от тези материали е най евтин.

Обаче не трябва да ходиш с токчета отгоре, щото още не измислена такава изолация :grin:
Аватар
stranger
eMOTION фен

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Пет Сеп 18, 2009 12:04 pm

Майсторите ми го измислиха - имало някаква замаска с перлит (парченца стериопор), която излолира и шума и температурата. А и са изкъртили достатъчно дълбоко пода, така че ще има доста дебел слой от нея. ;)

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот stranger на Пет Сеп 18, 2009 9:27 pm

Ако перлита е шумоизолация, аз съм Змей-горянин :shocked: Имам 10 санта на пода и мокет и балатум и паркет отгоре. Брат ми живее отдолу и повярвай ми съм проверил как стоят нещата с шума от токчета - никаква разлика. Перлита е топлоизолация от най-стар тип / Заедно със сгурта/ самият свързващ елемент- цимента я прави лоша шумоизолация, но пък от друга страна не може да се сложи вата на пода... :no:
Аватар
stranger
eMOTION фен

Мнениеот ИНЧОЛИНИ на Съб Сеп 19, 2009 6:28 pm

Майчице! :shocked: Tова не го казвай на съседите ми! :quiet:

Изображение
Аватар
ИНЧОЛИНИ
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот ivapenkova на Сря Яну 05, 2011 1:38 pm

Ние сега с приятеля ми си правим къща.Направихме изолация отвън със стиропор 5-ца.Дограмата е ПВЦ.Под чисто новия покрив имаме вата.И мога да потвърдя ,че изолацията има значение.Когато къщата е затворена и през лятото е горещо вътре в нея е най-хладното място,където пием кафе.През зимата също има разлика в температурата/вътре е по-топло от отвън/, а вътре все още не се отоплява,защото не сме приключили с ремонта.
ivapenkova
eMOTION джуниър

Предишна

Назад към Моят дом