Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - За и против...

За и против...

...е моята крепост! Как да благоустроим къщата или апартамента си, ремонт, мебели, интериор. Съвети за ремонти, принадлежности, магазини.

За и против...

Мнениеот G_Vlad на Чет Дек 30, 2004 8:42 pm

Въпреки, че не обичам сефтетата /разработените неща са по яки :twisted: /, явно аз ще сефтосам тази рубрика и се надявам да отговаряте активно, че правя ремонт в момента :lol: :lol: :lol:

Я кажете сиа на баба си някой от вас има ли наблюдение върху окачен таван в банята? Става ли, знаете ли коя марка или вид трябва да се ползва при мокри помещения? Има ли някой от вас или да сте чували от познати препоръчителни фирми/майстори занимаващи се с такива работи.
Ми то така и така питам, да ви питам и за масажните душове :wink:
Айде, чакам компетентни мнения
Аватар
G_Vlad
eMOTION джуниър

Мнениеот *Olelia* на Чет Дек 30, 2004 8:56 pm

G, не знам точно марка, обаче мога да кажа със сигурност, че при окачени тавани в банята е задължително да има добра вентилация, която да минава под стария таван и над окачения таван. Иначе се нареждат от т.нар. пана. Като изработка не е никак сложно-слагат се металните летви-държачи и после се нареждат паната.
Но за марка-нека се включи някой по компетентен :wink:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот kalata на Пон Яну 10, 2005 12:32 pm

много добра идея - почти задължително е да е огледален. слагай смело - ич не се плаши за влагата.
Аватар
kalata
eMOTION джуниър

Мнениеот Bloody на Чет Яну 13, 2005 3:06 pm

А ще ми обясни ли някой какво толкова всички са луднали по тия окачени тавани? Само защото са модерни ли? От към хубост не ги харесвам много. Какви са им предимствата от практична гледна точка?
Challenge everything!
Аватар
Bloody
eMOTION джуниър

Мнениеот G_Vlad на Чет Яну 13, 2005 9:22 pm

Bloody {L_WROTE}:А ще ми обясни ли някой какво толкова всички са луднали по тия окачени тавани? Само защото са модерни ли? От към хубост не ги харесвам много. Какви са им предимствата от практична гледна точка?

Не знам защо са "луднали" всички или защо на някой окачените тавани му харесват - на мен лично ни най малко не ми харесват - знам защо аз се интересувам от тях и защо мисля да си сложа такъв. С този апартамент се сдобих скоро, а тавана в банята е ужасно крив. Разликата от ъглите на банята до средата на всяка от стените варира от порядъка на 1/3 до 1/2 фаянсова плочка!!! Ако мога да бъда по ясна - тавана е нещо като купол ама неправилен :lol:
Не се сещам друг вариант за прикриване на това чудо, ако някой се сеща...
Специална благодарност на Калата - това с огледален окачен таван сякаш ми звучи по-добре от гипсокартонен такъв - поне оптически ще увеличи височината на банята/тя и без друго е "схлупенка"/
Имаш пробеми с писането на кирилица? Използвай >тази програма<
Аватар
G_Vlad
eMOTION джуниър

Мнениеот onion на Вто Фев 01, 2005 6:40 pm

най-добрия изход в този случай (крив таван) е някой да ти направи такъв от гипскартон , само че от зеления (мисля че зелен беше) дето е водоустойчив и го ползват за бани ... ти като си намериш майстор му кажи че е за баня и т.н. той ще ти сложи такъв ... ще го подравни по пода и ще стане супер...
плюс това (ако има фуги т.е. е от две парчета примерно много лесно се шоаклова и после латекс , ама пак за баня , дишащ ...
черпиш :)
Последна промяна onion на Сря Фев 02, 2005 1:13 am, променена общо 1 път
Zoo-Info.org - сайтът за екзотични животни
Форум на Zoo-Info
Аватар
onion
eMOTION фен

Мнениеот G_Vlad на Вто Фев 01, 2005 10:12 pm

onion {L_WROTE}:черпиш :)

Баси хиената... :lol: Ша черпа, щом требе... Ама чакай поне да стане банята да видим ще има ли за какво.
А ако искаш да черпя два пъти, дай малко фирми или майстори за такова чудо :happy:
Имаш пробеми с писането на кирилица? Използвай >тази програма<
Аватар
G_Vlad
eMOTION джуниър

Мнениеот onion на Сря Фев 02, 2005 1:16 am

абе имам приятели дето разботят гипс картон , ама работят големи обекти (хотели, магазини, къщи в бояна ;) ) пък и в момента има недостиг на хора и едва ли ще се навие човек от тях да ти го направи ... така че за момента не мога да помогна , просто знам каква е ситуацията и няма начин някой от тях да го направи ... съжалявам , искаше ми се да помогна ...
Zoo-Info.org - сайтът за екзотични животни
Форум на Zoo-Info
Аватар
onion
eMOTION фен

Мнениеот seaman на Вто Авг 16, 2005 10:00 am

Явно случих на майстор при ремонта , за тавана в банята ми препоръча някаква минерална мазилка - дърпана и каза ако не се лъжа,прилича на външна мазилка - не прави конденз а се изпарява направо е супер .
Аватар
seaman
eMOTION кибик

За окачените тавани в баня

Мнениеот Бойко на Нед Фев 19, 2006 12:51 pm

От 10 години се занимавам с тавани.На никой не препоръчвам гипскартон в банята ,дори и зелен както го познавате.Той е просто импрегниран ,за по-голяма влагоустойчивост. Проблема е ,че трябва след монтажа да се боядиса.Дали ще мухлясва покритието или не ,зависи само от избраното покритие.Растерните окачени тавани (квадратчетата) пристигат с готово покритие и за толкова години нямаме оплаквания от мухал , но те издържат до 90% влага , т.е. трябва да има вентилация (знаем какво става в банята след едно къпане на жените ,без никакво лошо чувство към тях , всички ги обичаме , но това просто е факт). Ако няма възможност за вентилатор ,достатъчно е да отворите за 10 мин. вратата на банята след ползване. За металните тавани влагата не е проблем ,но има опасност от коденз , при криви стени не се получават добре (ламелата е тясна и всичко изпъква) и са доста по скъпи.Останалото е въпрос на избор.За контакти etlin@abv.bg. :happy:
Бойко

Re: За и против...

Мнениеот kireto2 на Вто Сеп 09, 2008 12:30 am

Здравейте пичове,

Може ли някой да даде идея откъде да си взема плоскости за окачен таван в баня(фирма, сайт, телефон, някакви координати на магазин)? Предпочитам да не са растерни, а по-скоро алуминиеви или PVC - продълговат профил а и съответно цената да е приемлива (в случая) под 40лв. на парче да речем... Бюджета ми за две помещения: баня-3.89м2, тоалетна-1.56м2 е 300лв., за двете.
kireto2
eMOTION джуниър

Мнениеот *Olelia* на Вто Сеп 09, 2008 7:01 am

Ние за сега не сме решили твърдо какъв таван да правим в банята. :thinking: Много искахме да е от опънатите тавани на Barrisol - изключително красиви са, но само за банята, която е 4,5 кв.м. тавана щеше да струва скромните 5000 лв. :shocked: :jawdown: !
Отказахме се за сега от тази "инвестиция" :lolroll:
Тези тесните алуминиеви плоскости не са ни по вкуса.....останаха вариантите с гипсокартона и квадратчетата или някакви други плоскости, специализирани за баня. А тавана ще е окачен със сигурност, въпреки че е прав, защото ще има лунички за осветление и това е единствения начин за поставянето им. Проблема с влагата сме го решили с едни супер-дупер влагоуловители от фирмата на мъжа. Те са електрически.
Като гледам май най-лоши отзиви има за таваните от гипсокартон. Някой друг ще сподели ли от опит?
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот lawyer.bg на Нед Сеп 28, 2008 11:42 pm

мм... мен сега ми предстои.. така че започвам да се ослушвам кат прасе у царевичен шумоляк :hehe:
та.... како оле, плийз вземи ме светни за тея мухо-влаго-шушумиго-уловители :pullouttongue:
دينيس مولوف | ко?
מלאך המות
Аватар
lawyer.bg
eMOTION пристрастен

Мнениеот *Olelia* на Пет Окт 03, 2008 7:59 am

За влагоуловителя говори със CyM@N - ще взимаме от тяхната фирма :wink:
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот poloko123 на Вто Мар 17, 2009 12:40 pm

Аз се занимавам с окачени тавани за баня вече 14 години монтирам всичко и смело мога да кажа че от растерните тавани по добро няма и като цена и като качество.Огледалните тавани си губят огледалният ефект на 3 месец щото покритието е кофти и от влагата стават малко матови.Ако пък си сложите перфорирам хънтър като се запалят луничките познайте какво се вижда през дупките ако майстора не е сложил фолио.тези тавани на всичкото отгоре и са скъпи с труда и материала се връзват около 80 лв кв.м.За това слагаъте си растерче една баня излиза наъ много 250 лева и можете винаги да си я ревизирате ако слъучаъно потече от съседа.ако някой се интересува тел ми е 0889631382 или мейл nvstoyanov@abv.bg. Давам консултации всякакви .
poloko123
eMOTION джуниър

Следваща

Назад към Моят дом