Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 368

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Гадни твари!!!

Гадни твари!!!

...е моята крепост! Как да благоустроим къщата или апартамента си, ремонт, мебели, интериор. Съвети за ремонти, принадлежности, магазини.

Re: Гадни твари!!!

Мнениеот Simplemark на Пет Окт 03, 2008 5:21 pm

Хлебарките са голяма напаст , особено лятото , когато някой съсед прави ремонт. Това вече не е чак такъв проблем. Обаждате се на терминаторите на хлебарки, идват, пръскат и няма хлебарки около година ... след това пак се поватря упражнението. :happy:
Simplemark
eMOTION джуниър

Re:

Мнениеот Sapfir на Пет Фев 06, 2009 8:43 am

kokerka {L_WROTE}:Отиваш в агро аптека и търсиш Регент :jump:
1.20лв, разтваря се в 2 литра и пръскаш. Детето далече докато не изсъхне, после няма проблеми.

И ние се оттървахме с Регент. имаше страшно много но сега няма нито една.Проблевът е че според мен е много отровен(след като на опаковката пише че трови рибата във водоем ако пръскаш до него(защото си е някаква отрова за гадинки по картофите май за колорадски бръмбар).Много е ефикасен но яко чистене после.И с животните не знам как сеят нещата. Вече 8 месеца няма нито една :bravo:
Животът е прекалено важен, за да говорим сериозно за него. Оскар Уайлд
Аватар
Sapfir
eMOTION зарибен

Мнениеот Chocolate на Сря Фев 11, 2009 7:29 pm

Малеее мен тия хлебарки ме побъркват. Просто не мога да ги трая, а в къщи е просто като развъдник... :angry: . Ще взема и аз да пробвам с този Регент и се моля да има ефект защото вече излудявам....
Щастието идва какпа по капка, но си отива като река и отстъпва мястото си на мъката, която идва като река, а си отива капка по капка!
Аватар
Chocolate
eMOTION джуниър

Мнениеот kokerka на Пет Фев 13, 2009 12:18 pm

Втора година след Регента нямам такива гадости у нас.
Препарата НЕ Е отровен за топлокръвни живи същества. Съдържа Фипронил, който се слага в едни от обезпаразитяващите препарати за кучета и котки. Единственото, което трябва да се спазва е по време на пръскането и около половин-един час след това да не се вдишва директно и след това да се проветри леко. След това няма проблеми с деца, кучета и котки. Около рибки не е хубаво да се пръска, както и около храната на паяци, гущери и подобни дом. любимци, както и около самите тях.
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот asensi на Вто Мар 03, 2009 1:14 am

Поне при нас Регент даде много силна алергия, наложи се да водя детето спешно в болница. После какво чистене падна докато се изчистим от него не ми се разказва :vomit: защото като изсъхне не се разтваря във вода....
Затова вече никакви опити с отрови за други цели - препоръчаха ми една фирма обаждам се идват до два дни и по цяла година не ги търся повече. Просто забравихме хлебарките :handsup:
asensi
eMOTION джуниър

Мнениеот kokerka на Сря Мар 04, 2009 2:14 pm

Трябва много да се внимава с концентарцията. Да не сте направили разтвора по-силен?
По принцип в определената концентрация на разтвор, който се препоръчва за домашна употреба не би трябвало изобщо след едно обикновено проветряване да остава нещо, достатъчно да нанесе вреди за каквото и да е топлокръвно гръбначно животно или човек.
"Пред такова сплотено и непреклонно семейство, обладано от решимост да ми попречи на всяка цена, ми оставаше само една възможност: да седна и да напиша тази книга."
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот ><Galia>< на Чет Мар 05, 2009 8:19 pm

Коки може би преди малко повече от година като прочетах тук, казах на майка ми за тоя Регент и тя е напръскала! Вчера си говорихме и каза, че от тогава нито една гадина не се е появявала. Предавам ти искрените и благодарности към теб!!!! :hug: :respect: :respect: :respect:
><Galia><
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот kokerka на Чет Мар 05, 2009 11:26 pm

И аз от повече от година нямам проблеми.

Да знаеш, че много обичам да помагам и страшно се радвам, че съм успяла да помогна на майка ти :hug:
Аватар
kokerka
eMOTION лудория

Мнениеот gabi1 на Сря Юни 17, 2009 11:59 pm

С хлебарките донякъде си реших проблема. Тая зима бяха доста в квартирата, което е странно, защото в блока няма парно. Та си взех едни жълти лентички - изпробвано средство от една предишна квартира и почти изчезнаха. Само дето като взех Риса, се наложи да ги махна, че много й харесваха. От3-4 й нямаше нищо, но реших, че цялата опаковка може да й дойде в повече. Та сега рядко се мярка по някоя в кухнята. Имам си една, дето много ми харесва клавиатурата, но като и издишам дим от цигара и отива да си ляга. :lolroll:
Но имам огромен проблем с молци. До сега не съм имала, а сега за пръв път сложих разните висулки на Райд по гардеробите /сезонните/ и се появиха. Е, вярно, не са в гардаробите, но пикират поне 20-тина из стаите /бройката е променлива според сръчността ми/. Даже сложих и срещу молци в храната и за няма и седмица лепенката се изпълни. Такава инвазия просто не съм виждала. Дайте някакво средсто. Само да не е нафталин, че мирише отвратително.
Всеки шут отзад е крачка напред... :)
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот petrohancho на Чет Юни 18, 2009 11:40 am

gabi1 {L_WROTE}:С хлебарките донякъде си реших проблема. Тая зима бяха доста в квартирата, което е странно, защото в блока няма парно. Та си взех едни жълти лентички - изпробвано средство от една предишна квартира и почти изчезнаха. Само дето като взех Риса, се наложи да ги махна, че много й харесваха. От3-4 й нямаше нищо, но реших, че цялата опаковка може да й дойде в повече. Та сега рядко се мярка по някоя в кухнята. Имам си една, дето много ми харесва клавиатурата, но като и издишам дим от цигара и отива да си ляга. :lolroll:
Но имам огромен проблем с молци. До сега не съм имала, а сега за пръв път сложих разните висулки на Райд по гардеробите /сезонните/ и се появиха. Е, вярно, не са в гардаробите, но пикират поне 20-тина из стаите /бройката е променлива според сръчността ми/. Даже сложих и срещу молци в храната и за няма и седмица лепенката се изпълни. Такава инвазия просто не съм виждала. Дайте някакво средсто. Само да не е нафталин, че мирише отвратително.

Орехова шума или от Смрадлика(Тетра)
За хлебарките става и с тебешир(седят си кротко в ъгъла и си рисуват) :lolroll: :lolroll: :lolroll:
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот gabi1 на Чет Юни 18, 2009 4:29 pm

Това с ореховата шума го знам. На баба ми гардеробите са пълни с нея и молците си я обичат, направо ги угоява. Ще пробвам смрадликата.
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот stranger на Чет Юни 18, 2009 10:24 pm

gabi1 {L_WROTE}:Това с ореховата шума го знам. На баба ми гардеробите са пълни с нея и молците си я обичат, направо ги угоява. Ще пробвам смрадликата.

Вкъщи сме натряскали гардероба със разни сапуни и никакъв молец не се мярка, а и дрехите се ароматизират приятно :yes:
Абсолютно всичко е абсолютно относително!
Аватар
stranger
eMOTION фен

Мнениеот gabi1 на Нед Юни 21, 2009 10:54 am

В гардеробите нямам и аз. Но стаите са ми пълни. Явно влизат отвън, но не мога да не отварям.
Аватар
gabi1
eMOTION пристрастен

Мнениеот БОРЯНА на Нед Юли 12, 2009 8:53 pm

Помощ - МРАВКИ - ПЪЛЗЯЩИ, ЛЕТЯЩИ , ОТВСЯКЪДЕ !!!!!!!
БОРЯНА
eMOTION фен

Мнениеот petrohancho на Пон Юли 13, 2009 1:11 pm

Raid?
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

ПредишнаСледваща

Назад към Моят дом