Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/emotion/public_html/forum.emotion-bg.com/includes/bbcode.php on line 112

Форуми eMOTION • Tема - Алуминиева или дървена дограма?

Алуминиева или дървена дограма?

...е моята крепост! Как да благоустроим къщата или апартамента си, ремонт, мебели, интериор. Съвети за ремонти, принадлежности, магазини.

Алуминиева или дървена дограма?

Мнениеот Bloody на Пет Яну 14, 2005 12:19 pm

Коя от двете е по-практична? Ужасно ми се иска да е дървена, но не боядисана, ами лакирана, за да запази естествения цвят на дървото. Но съм чувала, че алуминиевата била по-топла. Но пък правила конденс. Какво ще кажете?
Challenge everything!
Аватар
Bloody
eMOTION джуниър

Мнениеот *Olelia* на Пет Яну 14, 2005 12:29 pm

От естетическа гледна точка-PVC дограмата изглежда много по-красиво. Но като цена оскъпява това си предимство. Иначе за конденза е вярно. Алуминиевата лично на мен не ми допада. Дървената в натурален цвят ми харева много, придава битовизъм на дома и изглежда по-топло (и не само изглежда) ;;)
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот Bloody на Пет Яну 14, 2005 1:05 pm

Значи, решено! Дървена и точка. Обаче не смятам да оставя тази стандартната, която е в момента, ами искам да си поръчам нова. Всеки прозорец или врата да са аркови (закръглени отгоре) и остъклената част да е разделена на повече плоскости. Не знам дали ме разбрахте за какво говоря. Ще се опитам да нарисувам. Удебелените линии се отварят.
Challenge everything!
Аватар
Bloody
eMOTION джуниър

Мнениеот G_Vlad на Пет Яну 14, 2005 4:27 pm

Ами аз най-много харесвам дървената дограма, но си сложих РVС :sad: . За съжаление дървената дограма със стъклопакет и импрегнирано дърво е адски скъпа. Обикновената дървена дограма иска боядисване пролет и есен /или поне веднъж годишно/ и премаджуниране и т.н., а на мен не ми се разправя с това. Освен това трябва познат да ти я прави за да не ти набутат калпаво дърво, което да се изметне след време.

То май с всичко е така - на всички ни харесва това, което много малко от нас могат да си позволят :happy:
Имаш пробеми с писането на кирилица? Използвай >тази програма<
Аватар
G_Vlad
eMOTION джуниър

vijte tova

Мнениеот Malkata на Пон Фев 07, 2005 12:32 pm

Аз доста със закъснение,но все пак да ви кажа..Алуминиевата дограма е най-гадното нещо,което сме имали в нашият дом! Елате да я видите,ако не ми вярвате.В момента е замръзнала малко отворена и немога да я затворя.Въобще няма мърдане и цяла зима ще стои така,да се проветрявам :hmm:

Дървената не е по мой вкус,защото иска много поддържане.Аз бих си сложила пластмасова,за да си реша проблемите.
Malkata

Мнениеот *Olelia* на Сря Мар 09, 2005 1:10 pm

Един момент само - нали правите разлика между алуминиева и PVC дограма :what:

Ето това е PVC дограма:

Изображение

А това е алумиева:

Изображение

В повечето случаи на външен вид не се различават. Но разлика в качеството и удобството има и то голяма.
Изображение
Аватар
*Olelia*
Администратор
Администратор

Мнениеот kalata на Съб Мар 12, 2005 3:42 am

PVC е доста по добре от дървения... аз съм с такава от 6-7 години. като я слагах беше скъпа ама сега предполагам вече не е. Не мога да се сетя някво предимство на дървената дограма. за топло/шумо изолация дума не може да става.
Аватар
kalata
eMOTION джуниър

Мнениеот galathea на Сря Апр 13, 2005 9:51 am

Дървото си е дърво, но зависи и от дървото.
Аватар
galathea
eMOTION пристрастен

Дървената дограма

Мнениеот CyM@N на Сря Апр 13, 2005 10:09 am

Оказва се че навлизате в една тема , която е по моята специалност. Ако имате избор и пари си вземете дървена дограма.Причините:

-дървената дограма има най-нисък коефициент на топлопроводност което ще рече простичко "най-добра топлоизолация".
-не създава термомостове и конденз както алуминиевата
-създава повече уют от PVC

Съвременните дървени дограми на външен вид по нищо не се различават от PVC.Ако намерите веднага разликата значи изработката не е добра и материала е некачествен.Добре направената дървена дограма никога не се измята.Под добре направена се разбира - да е минала през целия технологичен цикъл за преработка на дървото(Най вече да е добре изсушена и да няма "чворове" по дървесината).
Маджун вече отдавна не се използва при дограмите.Стъклопакетите обикновено се изолират с гумено уплътнение.Новите технологии за топлоизолация дори изискват пространството м/у стъклопакета да е вакуумирано.

Основния недостатък на дървената дограма е цената й.Ако някой ви предложи евтина такава замислете се преди да я купите-За преработката на дървото са нужни месеци преди да стигне до крайния потребител.
Аватар
CyM@N
Администратор
Администратор

Мнениеот Black_Label на Сря Юни 14, 2006 6:07 pm

Ами естествено че има по-добра топлоизолация,незнам защо много хора се бъркат,че алуминиевата е по-добра.Ако ти пробутат чамова - най-често използвания материал си вземи допълнително и едно ренде че от време на време трябва да минаваш прозорците като се нагънат освен ако не решиш да ги държиш вечно затворени :) Ако набараш бук ще е добре,ти всъщност какво си взел?В нас сме с дървена слагана е преди повече от десетина години не е мръднала :) за боядисване - на 3 години един път,маджуна нямам спомен да е сменян изобщо.
Аватар
Black_Label
eMOTION фен

Re: Алуминиева или дървена дограма?

Мнениеот Гост на Вто Ное 21, 2006 12:48 am

http://www.alvik1.com - Основната дейност на фирмата е производство и монтаж на PVC и алуминиева дограми, алуминиеви конструкции, щори, окачени фасади и строително монтажни работи.
За удобство на нашите клиенти, ние предлагаме, достъпен, бърз и лесен начин за покупка на изплащане, чрез нашите лизингови партньори JetCredit
Гост

Мнениеот petrohancho на Вто Май 29, 2007 6:28 pm

Аз си затворих и двете тераси с пвц и направих голяма грешка ,че запечатах таваните с латекс и сега не могат да дишат.На едната тераса нямам проблем ,но на другата където простираме ,не ми се говори.Конденз ,налага се да отваряме прозорец и намалява ефектът от изолацията.При следващия ремонт ще си поправя грешката ,но поне друг да не я повтаря. :hello: :kiss:
Човек колкото и добре да живее ,накрая се жени.При мен щастливо.
Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.
По добре куче приятел, отколкото приятелка кучка.
petrohancho
eMOTION ангел-пазител

Мнениеот *Jasmin* на Сря Яну 23, 2008 11:33 am

По принцип PVC и алуминиевата дограма също могат да се направят така, че да имитират дърво и това е най-добрият вариант. Иначе аз съм с алуминиева и съм доволна за сега!
I am alone at a crossroads
I'm not at home in my own home
And I've tried and tried
To say what's on my mind
You should have known...

Изображение
Аватар
*Jasmin*
eMOTION кибик

Мнениеот lonesome на Чет Яну 31, 2008 11:38 pm

ооо изобщо не я хвалете таз' дървената дограма! който я похвали да дойде да спи в моята стая да види като духа вятър вън как "отзява"... бррр
Не поглеждай назад към миналото и не съжалявай, че си е отишло. И не се тревожи за бъдещето, което ще дойде. Живей в настоящето и го направи толкова хубаво, че да си струва разбитото сърце.
Аватар
lonesome
eMOTION пристрастен

Мнениеот Valkanova на Пет Фев 01, 2008 12:25 pm

lonesome {L_WROTE}:ооо изобщо не я хвалете таз' дървената дограма! който я похвали да дойде да спи в моята стая да види като духа вятър вън как "отзява"... бррр

Дървото винаги ще си остане класика и е красиво а това че ти духа можеш да сложиш уплътнител аз също съм с дървена дограма и мога да каже че не ми духа
Изображение
Аватар
Valkanova
eMOTION маниaк

Следваща

Назад към Моят дом